УКРАЇНА

СБУ слідкуватиме за NewsOne, яким тепер управляє екс-заступник глави АП часів Януковича

1 вересня, 2018 18:56
УКРАЇНА/СБУ слідкуватиме за NewsOne, яким тепер управляє екс-заступник глави АП часів Януковича
Зберегти
Вигляд
Служба безпеки України слідкуватиме за контентом телеканалу NewsOne, який перейшов під управління колишнього заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

Служба безпеки України слідкуватиме за контентом телеканалу NewsOne, який перейшов під управління колишнього заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

Про це заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак, відповідаючи на питання «Інтерфакс-Україна» про те, чи вбачається загроза національній безпеці в управлінні Портновим українським телеканалом.

«Я слабко вірю в те, що він буде агітувати за відновлення українських кордонів, за відновлення державного суверенітету, за відновлення контролю над Кримом…», — сказав Грицак та підкреслив, що політику NewsOne під управлінням Портнова вже можна спрогнозувати.

Відповідаючи на питання про те, чи буде СБУ слідкувати за контентом каналу та ухвалювати відповідні рішення, Грицак заявив:

«Звісно. Ми не можемо говорити зараз, що хтось скоїв злочин, це буде огульно. Якщо будуть ознаки скоєння злочину, вони будуть документуватися та кваліфікуватися відповідним чином».

29 серпня стало відомо, що український телеканал NewsOne перейшов під управління першого заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

У січні 2018 року Національна рада з телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу NewsOne за пропагандистські висловлювання щодо Революції Гідності, а також за популяризацію збройних сил Росії.

29 листопада 2017-го народний депутат та екс-власник телеканалу NewsOne Євген Мураєв в ефірі свого ж медіа назвав події кінця 2013–початку 2014 року в Україні державним переворотом. У відповідь кілька депутатів покинули студію.

7 червня Мураєв заявив в ефірі каналу «112 Україна», що «частина населення сприймає політв'язня Сенцова як терориста». Генеральна прокуратура відкрила провадження через цю заяву Мураєва. Депутат Найєм відмовився від ефіру на каналі NewsOne Мураєва через його заяву про Сенцова.

У лютому 2018-го стало відомо, що прокуратура Криму перевіряє причетність Портнова до анексії півострова.

СБУ порушила справу про держзраду щодо екс-заступника глави АП часів Януковича Портнова. Через це Портнов подав позов до суду на Службу безпеки України.

Нагадаємо, що 6 березня 2014-го ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини. Серед них був і колишній голова адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

Пізніше в березні 2015-го Європейський союз продовжив санкції, але виключив зі списку Андрія Портнова.

У 2014 році Портнов виїхав з України. Певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Портнов консультує головреда «Страна.ua» Гужву щодо отримання притулку у Відні

Пов`язані новини