Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов заявив, що спецслужби Російської Федерації мають бути визнані терористичними організаціями, а сама Росія — державою, що розповсюджує тероризм у світі.

Про це Турчинов повідомив під час спільного брифінгу зі Службою безпеки України, що відбувся 17 квітня, передає прес-служба РНБО.

Так, за словами Турчинова, СБУ навела «неспростовні докази участі ФСБ та ГУ ГШ ЗС Російської Федерації в організації терактів на території України».

«Силовими структурами нашої держави викрито створену спецслужбами держави-агресора агентурну мережу, яка несе відповідальність за серії терактів на території України, підривів та вбивств, зокрема, співробітників СБУ та ГУР МО України», — заявив Турчинов.

Він зазначив, що українські силовики затримали низку співробітників російських спецслужб, зізнання яких свідчить про «цілеспрямовану організацію ФСБ та військовою розвідкою РФ терористичної діяльності на території нашої держави».

За словами Турчинова, відповідальність за організацію низки терактів та диверсій на території України несуть директор ФСБ РФ генерал Олександр Бортніков, начальник департаменту контррозвідувальних операцій ФСБ генерал Дмитро Мінаєв, начальник ГУ ГШ ЗС РФ віце-адмірал Ігор Костюков, проти яких уже порушено кримінальні справи. Також Турчинов закликав внести керівників російських спецслужб до бази Інтерполу.

«Аналогічні злочини спецслужб РФ було викрито і за межами нашої країни, - зокрема, використання бойових отруйних речовин на території Великої Британії тощо», — повідомив Турчинов.

Напередодні СБУ затримала диверсійну групу РФ, яка вчиняла теракти на території України, а також причетна до вбивства керівника спецпризначенців ГУРМаксима Шаповала, який загинув 27 червня 2017 року у Києві внаслідок вибуху авто. 

Крім того, затриману групу вважають причетною до невдалої спроби вбивства розвідника 4 квітня 2019 року.

«Обидва теракти сплановані, профінансовані, організовані безпосередньо російськими спецслужбами. Це були спільні операції Федеральної служби безпеки РФ та Головного управління Генштабу ЗСУ РФ, більше відомої як військова розвідка Росії», — сказав глава СБУ.

«Організацію і здійснення обох терактів здійснювали одні й ті самі люди. Виконавець невдалої спроби підриву автомобіля недавно залишився живим, хоча він і перебуває у важкому стані у лікарні. Він заарештований», — заявив голова СБУ.

Він повідомив, що керівником російської диверсійної терористичної групи, який безпосередньо закладав вибухівку під авто українського розвідника, виявився громадянин РФ Олексій Анатолійович Комаричев, 1978 року народження. Його співучасником був інший громадянин РФ Дзортов Тимур Мовлайович.

Поділитись: