Група американських сенаторів з обох партій хоче ухвалити закон, який розширить санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомляє агентство Bloomberg, яке має у розпорядженні відповідний законопроект.

У документі зазначається, що вже запроваджені санкції застосовуватимуться до всіх компаній, причетних до усіх робіт з прокладання газопроводу або до страхування проекту. Зокрема санкції будуть введені проти усіх, хто надасть доступ до портових споруд судам, які будують «Північний потік-2».

Серед ініціаторів законопроекту — сенатор-республіканець Тед Круз та представниця Демократичної партії Джин Шахін, які були авторами попередніх санкцій проти газопроводу.

Круз наголосив, що цей проект є «критичною загрозою національній безпеці і його не повинні завершити».

«Газопровід загрожує Україні, енергетичній незалежності Європи та дає Росії можливість експлуатувати наших союзників. Конгрес знову повинен вжити рішучих дій та встати на шляху цього газопроводу», — підкреслила Шахін.

Раніше про підготовку нових санкцій проти «Північного потоку-2» заявив керівник Національної розвідки США.

Наразі «Північний потік-2» готовий на 93%. У разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.

21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені в підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

У Німеччині очікували на завершення будівництва в другій половині 2020 року.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

Поділитись: