Виконувач обов’язків директора Національної розвідки США Річард Ґренел оголосив про можливість запровадження нових санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG, яка володіє газогоном «Північний потік-2».

Як повідомляє німецьке видання Handelsblatt, Ґренел проводив зустрічі з представниками обох палат американського парламенту — Палати представників і Сенату, — аби обговорити питання стримування будівництва «Північного потоку-2».

«Подальші санкції підтримують обидві партії. Попри передвиборчу кампанію, закон можуть проголосувати швидко», — цитує Ґренела видання.

Якими саме можуть бути нові санкції проти «Північного потоку-2» — наразі невідомо. Журналісти Handelsblatt припускають, що може йтися про штрафування компаній, які постачатимуть Nord Stream 2 AG спеціальне обладнання для прокладання труб.

Заява про нові санкції США проти російського газогону могла бути викликана повідомленнями про перебування російського судна «Академік Черський» в німецьких водах. Це судно має технічні можливості продовжувати прокладання «Північного потоку-2».

До призначення виконувачем обов'язків директора Національної розвідки Ґренел із 2018 року був послом США в Німеччині.

Наразі «Північний потік-2» готовий на 93%. У разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.

21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені в підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

У Німеччині очікували на завершення будівництва в другій половині 2020 року.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

Поділитись: