Незаконно ув'язнений у Росії український режисер Олег Сенцов висловився на підтримку акцій протесту в РФ.

Про це він написав у листі російській правозахисниці Тетяні Щур, передає «Укрінформ».

«У своєму останньому листі нам, який ми отримали в кінці тижня, Сенцов написав, що йому зараз гостро не вистачає інформації. По ТБ — про протести дуже мало, «здебільшого — танковий біатлон». Він пише у підтримку московських протестувальників», — переказує Щур зміст листа Сенцова.

Також, за її словами Олег дякує тим, хто його підтримує, й турбується про те, аби не забували про інших політв’язнів.

«Відчувається, що Сенцов дуже сподівається на нову владу. Відлуння про переговори Зеленського з Путіним до Ямалу доходять через ТБ. Олег реагує на повідомлення з гумором, розуміє, наскільки все спотворено подається (в російських медіа, — ред.) Але сподівається. Все ж сподівається...», — розповіла правозахисниця.

Також він написав, що хвилюється про рідних, зокрема про дочку, яка піде в школу в Києві.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Минулого року Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. 10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті.

Поділитись: