Офіс президента України пропонує адміністрації російського президента одночасно звільнити політв’язня Олега Сенцова, засудженого в РФ за тероризм, та головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого в Україні судять за держзраду.

Про це заявила речниця президента Володимира Зеленського Юлія Мендель.

Вона зазначила, що в ОПУ «із зацікавленістю» дізналися про пропозицію Росії звільнити Вишинського на знак «доброї волі».

«Цілком підтримуємо політику кроків доброї волі і пропонуємо Росії зробити і свій крок назустріч — звільнивши Олега Сенцова. І для взаємної переконаності у спільній добрій волі ми пропонуємо зробити це одночасно», — написала вона у Facebook.

Пропозиція Кремля звільнити Вишинського була відповіддю на заклик Зеленського звільнити українських моряків. Президент України зазначив, що це було б першим кроком для відновлення діалогу між Києвом та Москвою.

Нагадаємо, 13 липня Олегу Сенцову виповнилось 43 роки й це його шостий день народження в колонії.

слухайте подкаст Громадського і «Новой газеты»

13 липня в Києві відбулась мистецька акція до Дня народження Сенцова.

10 травня виповнилось 5 років з дня арешту Олега Сенцова. Велику частину цього терміну українські політв'язні провели в тюрмах Росії. Режисер і активіст Олег Сенцов, засуджений на 20 років за сфабрикованою справою, перебуває в колонії в місті Лабитнангі в Заполяр'ї. У 2018-му Олег 145 днів голодував із вимогою звільнити всіх українських політв'язнів Росії — тоді їх було понад 70 людей.

Поділитись: