Український режисер Олег Сенцов подарував під час зустрічі президенту Франції Еммануелю Макрону свою тюремну кружку.

Про зустріч з Макроном Сенцов розповів у Facebook.

За його словами, президент Франції запевнив, що не зупиниться на тому обміні полонених, який вже відбувся між Україною та Росією, і продовжить допомагати.

Сенцов розповів Макрону про українських в’язнів у Росії та анексованому Криму, зокрема про кримських татар.

«Щоби інформація закріпилась краще, подарував свою тюремну пластикову кружку з наклеєним прізвищем. Сказав при цьому: Можете її поставити на полицю, а можете викинути у смітник — це не важливо. Важливіше, щоби ви не забували про наших полонених. Обійнялись», — написав він.

Нагадаємо, Сенцов зустрівся з Макроном 1 жовтня у Страсбурзі.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: