Звільнений з російського полону український політв’язень, режисер Олег Сенцов поділився враженнями від перегляду серіалу «Чорнобиль».

Про це колишній політв’язень написав на своїй сторінці у Facebook  

«Вчора виділив вечір і подивився, нарешті, серіал «Чорнобиль». Як і очікувалося, фільм дуже хороший і називати його серіалом якось не повертається язик, швидше багатосерійним фільмом», — написав Сенцов. 

Його вразила реалістичність історичної та художньої реконструкції радянського побуту. Український кінорежисер зазначив, що обличчя акторів також відповідають радянському часу. Крім того, Сенцов зазначив, що манера зйомки «більше притаманна авторському кіно, яке нібито мало хто дивиться». Водночас, він погодився з тим, що серіал «Чорнобиль» дивляться і розуміють у всьому світі.  

«Недоліки та неточності звичайно є, але це дрібниці, які не заважають головному — впливу на тебе цього фільму, який знятий правдиво і ретельно. І навіть не дивлячись на головну невідповідність як для мене: сцену суду в останній серії, що більше нагадує американське, а не совкове правосуддя, кіно мені дуже сподобалося», — написав Сенцов.

Раніше повідомлялось, що у Києві запустять тематичну екскурсію за мотивами серіалу «Чорнобиль» від телеканалу HBO, її учасникам розповідатимуть про перші дні аварії на атомній електростанції.

Нагадаємо, 10 липня президент Володимир Зеленський підписав указ про розвиток Чорнобильської зони як туристичного об'єкта.

У липні 2017 року телеканал HBO оголосив, що збирається зняти п'ятисерійний фільм, в основі сюжетом якого будуть події Чорнобильської катастрофи у 1986 році. У липні 2018 року у центрі Києві відбулись зйомки одного з епізодів серіалу. 6 травня 2019-го відбулась прем'єра серіалу «Чорнобиль», він став найпопулярнішим у світі за версію IMDb

У Чорнобилі після успіху серіалу НВО очікують близько 100 тисяч відвідувачів до кінця 2019 року.

Поділитись: