Війна / Крим

Сенцов відповів на лист Кольченка: «Я ніколи не здаюся»

Тетяна Щур
Війна/Крим/Сенцов відповів на лист Кольченка: «Я ніколи не здаюся»
Зберегти
Вигляд
Український режисер Олег Сенцов, якого незаконно утримують у в’язниці Росії, відповів на лист іншого політв’язня Олександра Кольченка. Фото листа оприлюднила у Facebook правозахисниця Тетяна Щур.

У листі, який Сенцов надіслав правозахисниці, він згадав про Олександра Кольченка.

«У мене все нормально, почуваю себе добре. Передайте Саші К.(Кольченку, ред.) великий від мене привіт! Хай не переживає ні за мене, ні взагалі низу що — це шкідливо! Ніякі наші старання не марні. Нехай там не сумує і головне — я не відчуваю себе ні розчарованим, ні переможеним. Як казав старина Хем: «Людину можна вбити, але не можна перемогти». Ось зі мною так само: я ніколи не здаюся!», — написав у листі Сенцов.

Раніше Кольченко у листі до Сенцова написав, що «йому шкода, що заявлена Сенцовим мета так і не досягнута». Також він зазначив, що йому під час його власного голодування здавалося, що «усі старання марні».

Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів. Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

Сенцов у листі до своє сестри Наталії Каплан 5 жовтня повідомляв, що у нього «полетіли» внутрішні органи.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. 

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини