Світ / Європа

Політв'язню Сенцову присудили нагороду Платформи європейської пам'яті та сумління

Посол України в Словенії
Світ/Європа/Політв'язню Сенцову присудили нагороду Платформи європейської пам'яті та сумління
Зберегти
Вигляд
Українському політв'язню, режисеру Олегу Сенцову присудили нагороду проекту «Платформа європейської пам'яті та сумління», який досліджує тоталітарні режими в Європі у 20 столітті.

Нагороду Сенцова 14 листопада в Словенії отримав український посол Михайло Бродович.

Посол подякував міжнародній спільноті за підтримку та зазначив, що світ не може стояти осторонь проблеми політв'язнів.

«Висловлюю щиру вдячність міжнародній спільності за демонстрацію своєї солідарності з українськими політичними бранцями. Важливо змусити державу-агресора поважати права та свободи людини. Демократичне та правове суспільство не має і не може стояти осторонь цієї проблеми сучасності», — написав Бродович.

Нагороду найближчим часом передадуть близьким Сенцова в Україні.

Посол України в Словенії з нагородою Платформи європейської пам'яті та сумління для українського політв'язня Олега Сенцова   
Посольство України в Словенії

Платформа європейської пам'яті та сумління — це міжнародний проект, який досліджує діяльність і злочини тоталітарних режимів у Європі в 20 столітті. Його започаткували в 2011 році у Празі на саміті прем'єр міністрів Вишеградської четвірки (групи Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов попросив опублікувати заповіт (ЛИСТ)

25 жовтня 2018 року політв’язень Сенцов став лауреатом правозахисної премії імені Сахарова. Сенцов став першим в історії українцем, який здобув цю нагороду. Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що це може стати поштовхом для його звільнення. З цим згодна сестра Олега — Наталія Каплан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини