Світ

Сенцов написав листа правозахисниці: Не вистачає конкретної інформації, а не «зітхань і сліз»

21 вересня, 2018 19:13
Світ/Сенцов написав листа правозахисниці: Не вистачає конкретної інформації, а не «зітхань і сліз»
Зберегти
Вигляд
lead
Український режисер, політв’язень Олег Сенцов, незаконно засуджений у колонії РФ до 20 років ув’язнення, написав листа російським правозахисниці Тетяні Щур.

Український режисер, політв’язень Олег Сенцов, незаконно засуджений у колонії РФ до 20 років ув’язнення, написав листа російським правозахисниці Тетяні Щур.

Про це Тетяна повідомила у Facebook.

«17 вересня Олег Сенцов написав листа. Сьогодні ми його отримали. Лист з 2-х частин. Одна — для колег з конкретними вказівками про постановку фільму за своєю п’єсою «Номери». Інша ... Про здоров’я не пише взагалі. А про що пише? Здебільшого про те, що йому дуже не вистачає конкретної інформації. Не «ахів і зітхань, сліз і соплів», які він отримує у 90 відсотках листів, а саме інформації про конкретні події, які відбуваються в світі навколо українських в’язнів в російських в’язницях, навколо цілей його голодування», — написала правозахисниця.

Вона додала, що Сенцов перебуває в інформаційному вакуумі.

«Телевізор, і той зламався. Так що він не може навіть спостерігати «як Росія мирить Сирію», — зазначила Тетяну Щур.

Крім того, у Сенцова закінчилася підписка на «Нову газету». Він зауважив, що підписку може зробити лише він особисто.

«Можна лише особисто мені, і то в листопаді на перше півріччя 19-го року. Але так далеко я не заглядаю», — написав Сенцов у листі.

«Я отримую достатньо листів — 10-15 на тиждень. Але здебільшого це схоже на стогін від якогось одноманітного флешмобу, зокрема й закордонного. З іншого боку, мені важливіше, щоб щось відбувалося, ніж самому знати про це. Дія важливіша інформації про неї», — наводить цитату Сенцова правозахисниця. 

Також він пише: «Не ображайся на мене, якщо я буваю прискіпливий і різкий. З собою я ще більш жорстокий, повірте. Просто без такого конкретного підходу і конкретних цілей не буде конкретних результатів, а я звик робити все добре, від малих питань до великих, і звик перемагати!».

11 вересня українська омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що в Сенцова гіпоксія

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. Вона також оприлюднила фрагмент листа від Олега Сенцова, у якому він повідомив, що не вірить у повернення до України. Попри це, він заявив, що не буде припиняти голодування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

Адвокат Сенцова також повідомив Громадському, що стан українського режисера стабільний, хоча співробітники російської колонії стурбовані його здоров’ям. Сенцова намагаються «переломити», аби той припинив голодування. Дінзе наголосив, що це не можна назвати тиском, однак це схоже на монотонні вмовляння, які відбуваються щодня.

8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. 

Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини