Сенцов спростував слова Москалькової про те, що він набрав вагу — адвокат
Український режисер Олег Сенцов, якийголодуєвже 39—й деньвколонії вселищі Лабитнангі, спростував слова уповноваженоїзправ людини вРосії Тетяни Москалькової проте, щовін начебто набрав вагу.
Український режисер Олег Сенцов, який голодує вже 39-й день в колонії в селищі Лабитнангі, спростував слова уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової про те, що він начебто набрав вагу.
Про це після зустрічі з Сенцовим розповів його адвокат Дмитро Дінзе, повідомляє російська служба Радіо Свобода.
«Мабуть, Москалькову міг дезінформувати уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолій Сак, який регулярно відвідує Сенцова», — припустив Дінзе.
Сенцов розповів адвокатові, що Сак фотографував його, проте відмовився передати фото уповноваженій з прав людини Верховної Ради України Людмилі Денисовій, коли її не пустили в колонію і вона просила надати відомості про здоров’я Сенцова.
«Кожного дня Сенцов п’є по 3,5 літра води, йому капають крапельницю з великою кількістю глюкози, амінокислот і поживних вітамінних речовин. Голодування він не припиняв», — розповів Дінзе.
Також адвокат повідомив, що у Сенцова проблеми з нирками та серцем.
На 26-й день голодування у нього настала криза, і, за словами Дінзе, його відвезли до лікарні за межі колонії. Там політв’язня намагалися примусово нагодувати, однак Сенцов відмовився.
«Лікарі не наполягали (на годуванні – ред) через можливий розголос і попросили забрати його назад до колонії разом із апаратом для примусового годування. Зі слів адвоката, в будь-який момент криза може повторитися», — повідомила Денісова у Facebook.
Нагадаємо, 21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини заявила, що є підстави вважати, що Олега Сенцова годують примусово. У зв'язку з цим омбудсмен просить Мін'юст звернутися до Європейського суду з прав людини.
Раніше повідомлялось, що адвокат Сенцова відвідає політв’язня 21 червня та передасть листи від президента.
20 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд після переговорів з російським омбудсменом заявив, що політв’язень Кремля Олег Сенцов повинен бути помилуваний через гуманітарні причини. Ягланд сказав, що готовий у разі потреби подати прохання про помилування.
Україна звернулася до генсека Ради Європи з листом щодо українських політв'язнів в РФ.
Також чеські депутати закликали звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів. Крім того, Польща закликала РФ звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів.
Познер, Звягінцев та інші культурні діячі Росії звернулися до Путіна з закликом звільнити Сенцова.
Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася.
Під час «прямої лінії» 7 червня Путін заявив, що «ще не думав» про можливість обміну Сенцова.
14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: