Світ

Сербія та Косово розглядають можливість мирної угоди та зміну кордонів — Politico

26 серпня, 2018 17:15
Світ/Сербія та Косово розглядають можливість мирної угоди та зміну кордонів — Politico
Зберегти
Вигляд
Президенти Сербії та частково визнаного Косова заявили, що розглядають питання досягнення «історичної мирної угоди», в межах якої домовляться про зміни кордонів.

Президенти Сербії та частково визнаного Косова заявили, що розглядають питання досягнення «історичної мирної угоди», в межах якої домовляться про зміни кордонів.

Про це повідомляє Politico.

Таку заяву вони виголосили на дискусії в Австрії, чим, як додає видання, поставили представників Євросоюзу у складне становище. У ЄС побоюються, що така угода може призвести до зміни інших кордонів на Балканах, а також може спричинити етнічні протистояння.

Комісар Євросоюзу, відповідальний за Балкани, Йоганнес Ган заявив, що не може нічого виключати, однак наголосив, що жодна угода не може дестабілізувати ширший регіон.

Зі свого боку президент Сербії Александер Вучич та голова Косова Хашим Тачі закликали Сполучені Штати та Євросоюз дати їм дослідити тему кордонів, яка довгий час була під табу.

«Косово налаштоване досягти правової угоди з Сербією. Час зробити це зараз. Це зовсім не легко, це дуже-дуже складно. Ось чому всі повинні за цим стояти», — сказав Тачі.

Косово — частково визнана держава на Балканах, чию незалежність визнали 110 держав. 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку.

Сербія не визнає відділення Косова і досі вважає його своєю територією.

Україна також офіційно не визнає незалежності Косова.

Наприкінці червня президент Сербії Александер Вучич розпочав переговори з лідером Косово Хашимом Тачі щодо угоди про примирення. 

Раніше президент Сербії Александер Вучичи заявив, що визнання анексії Криму рівноцінне визнанню незалежності Косова.

Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що не бачить прориву в відносинах Косово і ЄС без нормалізації відносин з Сербією. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про Росію на Балканах і громадянське суспільство під час війни – екс-очільник Фонду Маршалла

Більше про:
# Косово
Пов`язані новини