Війна

Сербія відкрила 45 проваджень проти підозрюваних в участі у війні на Донбасі та в Сирії

12 листопада, 2017 18:18
Війна/Сербія відкрила 45 проваджень проти підозрюваних в участі у війні на Донбасі та в Сирії
Зберегти
Вигляд
У Сербії з кінця 2014 року правоохоронці порушили 45 кримінальних справ щодо осіб, які беруть участь в бойових діях за кордоном, зокрема на Донбасі.

У Сербії з кінця 2014 року правоохоронці порушили 45 кримінальних справ щодо осіб, які беруть участь в бойових діях за кордоном, зокрема на Донбасі.

Про це повідомила представниця прокуратури Белграда Тетяна Секуліч, передає Politika.

За її словами, з 2016 року правоохоронці висунули звинувачення 24 особам. Також у минулому році були винесені вироки 28 особам, які брали участь у військових конфліктах за кордоном.

Видання зазначає, що у 2014 році Сербія посилила покарання для людей, які беруть участь у військових конфліктах за кордоном, аби протидіяти тим, хто їздить на Донбас воювати на стороні російських найманців, а також на стороні «Ісламської держави» в Сирії.

Нагадаємо, МЗС України викликало посла у Сербії після того, як МЗС Сербії засудило його інтерв'ю. Однак, під час зустрічі з послом міністр закордонних справ Клімкін наголосив «на необхідності дотримання Сербією своїх зобов’язань».

Посол Александрович раніше заявив в інтерв’ю сербським ЗМІ, що «Сербія не може провадити незалежну зовнішню політику, позаяк є інструментом у руках Росії, яка таким чином дестабілізує весь регіон Західних Балкан».

Також нагадаємо, раніше глава СБУ Василь Грицак заявив, що від початку війни на Донбасі на боці бойовиків самоназваної «ЛНР» воювали понад 300 громадян Сербії.

8 листопада Сербія викликала свого посла в Україні на фоні заяв українського дипломата. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини