«Шамана QAnon» засудили до 3,5 роки ув'язнення за штурм Капітолія 6 січня

33—річного Джейкоба Ченслі, відомого як «шаман QAnon», засудили до 41 місяця ув'язнення через штурм Капітолія прихильниками Дональда Трампа 6 січня. Раніше він визнав свою провину.
Про це повідомляє CNN.
Ченслі затримали через декілька днів після заворушень, тож він уже 11 місяців перебуває під вартою. Цей час зарахують до відбування покарання. Крім ув'язнення, «шаман» має сплатити 2 тисячі доларів за шкоду будівлі Капітолію. А після завершення терміну ув'язнення він три роки буде під наглядом.
Сам «шаман» раніше заявляв, що брав участь у подіях 6 січня «на прохання президента [Дональда Трампа]». Йому загрожувало до 20 років ув’язнення, але після визнання провини цей термін скоротився.
На судовому засіданні Джейкоб Ченслі заявив, що зробив помилку, коли штурмував Капітолій. За його словами, він «не повстанець і не внутрішній терорист, а хороша людина, яка порушила закон». Під час промови чоловік також сказав, що хоче прожити життя, як Ісус Христос та Ґанді.
Як пише BBC, вирок «шаману» наразі є одним із найтриваліших для учасників штурму. До 41 місяця в'язниці також засудили учасника за напад на поліцейського та перешкоджання офіційному процесу.
Адвокат Ченслі Альберт Воткінс раніше заявив, що в чоловіка виявили біполярний розлад особистості, депресію, тривожність і шизофренію. А сам «шаман» заявляв, що розчарувався і в Трампові, і в рухові QAnon.
Джейкоб Ченслі (називає себе «Джейк Анджелі») став відомим через своє незвичайне вбрання, з яким він штурмував Капітолій 6 січня: хутряну накидку, шолом із рогами, розмальоване обличчя й голий торс, на якому видно татуювання. Фото Ченслі облетіли всі світові ЗМІ. За ними Федеральне бюро розслідувань його й ідентифікувало.
Що сталося в Капітолії?
6 січня сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.
Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліцейський, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців.
Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.
У межах федерального розслідування штурму Капітолія звинувачення висунули майже 600 людям. Перший вирок у цій справі суд оголосив у липні 2021 року: 38-річного Пола Годжкінса засудили до восьми місяців позбавлення волі.
- Поділитися: