Ще 500 тисяч доз вакцини CoronaVac пройшли лабораторний контроль. Нею щепитимуть зокрема жителів окупованих територій
Пів мільйона доз китайської вакцини проти коронавірусу CoronaVac, які прибули в Україну 30 квітня, пройшли лабораторний контроль. Препарати вже розподілили регіонами, куди їх почнуть розвозити 24 травня.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.
Препарати з цієї партії використають для щеплення таких груп населення:
- військовослужбовці Збройних Сил України;
- працівники патрульної поліції, Національної гвардії, Державної міграційної служби;
- військовослужбовці Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації;
- працівники органів прокуратури;
- працівники паливно-енергетичного комплексу;
- члени офіційних делегацій на участь у XXIV зимових Олімпійських та XIII зимових Паралімпійських іграх, що відбудуться у лютому 2022 року в м. Пекіні, та у XXIV Дефлімпійських іграх, що відбудуться у травні 2022 року в Бразилії;
- працівники санаторно-курортних закладів;
- громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (пріоритетно віком від 65 років, вакцинують пункти щеплення Донецької, Луганської, Херсонської областей, розташовані на підконтрольній Уряду України території);
Крім того, ще 500 тисяч доз вакцини CoronaVac, які прибули до Києва 9 травня, зараз проходять лабораторний контроль.
Про те, що Україна має отримати вакцину CoronaVac, стало відомо 30 грудня 2020 року. Тоді в уряді повідомили, що Україна має отримати 1,9 млн доз цього препарату.
Ефективність CoronaVac
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Дослідження вакцини у Бразилії показали, що ефективність препарату становить лише 50,38%. Тоді в уряді заявили, що чекатимуть офіційного звіту компанії.
Згодом «Лекхім» повідомила, що в Туреччині завершилася третя фаза клінічних випробувань вакцини від китайського виробника ㅡ її ефективність дорівнює 83,5%.
Водночас останнє дослідження вакцини в Індонезії показало, що препарат має майже 100%-вий захист від ускладнень COVID-19, однак виробник поки відмовився коментувати ці дані.
У посольстві України в Китаї наголосили, що ця вакцина пройшла всі етапи клінічних досліджень і її вже використовують зокрема у Китаї, Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії.
Вакцинація в Україні
У нас вона триває з 24 лютого. Загалом в Україні вже зробили 1 031 728 щеплень проти COVID-19: 971 034 людини отримали першу дозу, а 60 696 — завершили вакцинацію (отримали дві дози).
Вакцинують препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Ще в Україну прибула партія препарату AstraZeneca, яку виготовили у Південній Кореї.
Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні. У МОЗ переконані, що постачання препаратів з Індії незабаром відновиться, й Україна отримає 1,5 мільйона доз вакцини. Загалом же в індійського виробника ми законтрактували 15 мільйонів доз препарату.
Також у нас щеплення роблять китайським препаратом CoronaVac та американським Pfizer. Останню вакцину Україна отримала через COVAX, але уряд домовився про постачання ще 20 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.
- Поділитися: