Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній очікує, що у 2020 році ПЦУ визнають ще чотири помісних церкви.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу «Прямий».

«Я вірю і переконаний в тому, що в наступному році (2020 — ред.) ми отримаємо також визнання декількох помісних православних церков. Я б не хотів називати детально, але це ті церкви, які публічно обговорюють це: і румунська, і кіпрська, і болгарська, і грузинська», — сказав він.

Епіфаній висловив сподівання, що ці церкви у 2020-му долучаться до процесу визнання автокефалії Української православної церкви.

«Звичайно, що буде вестися боротьба, і вона ведеться. Тому що, зазнавши поразки, тут, всередині країни, можемо згадати ті процеси, які відбувалися напередодні об’єднавчого собору», — додав митрополит.

ПЦУ вже визнала Константинополь­ська православна церква (6 січня 2019-го), Александрійська православна церква (8 листопада) та Елладська православна церква (12 жовтня).

Епіфаній також заявив, що, попри хороші стосунки з чинною владою в Україні, попередня була більш відповідальною до церкви.

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
  • 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
  • Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що томос про єдину незалежну українську церкву він не приймає, бо не знав його змісту.
  • Також Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви. Він звинуватив предстоятеля ПЦУ Епіфанія у порушенні домовленості, згідно з якою керувати церквою мав Філарет, а Епіфаній опікувався б зовнішніми справами ПЦУ.
  • Після цього Філарет зібрав свій «собор» вирішили відновити ліквідовану УПЦ КП і заявили, що претендують на всі кошти, а також рухоме і нерухоме майно ліквідованої УПЦ КП включно з храмами і монастирями. У ПЦУ назвали «собор» Філарета розколом.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: