Ще один тестовий запуск прототипу Starship завершився вибухом. Корабель успішно злетів, але не зміг приземлитися

Компанія SpaceX провела другий тестовий запуск прототипу ракети для міжпланетних подорожей Starship. Корабель успішно набрав висоту, але під час посадки вибухнув — як і минулого разу.
Як пише пресслужба компанії, прототип Starship 9 (SN9) запускали 2 лютого з селища Бока-Чика у штаті Техас, де розташований майданчик SpaceX для експериментальних запусків.
Корабель підійнявся на 10 кілометрів, після цього він послідовно вимкнув три свої двигуни, щоб почати вільно падати боком і перевірити нові аеродинамічні заслінки. Ракета мала приземлитися вертикально.
Під час маневру один із двигунів Raptor не спрацював, через що SN9 впала на землю й вибухнула під кутом приблизно 45 градусів, пише The Verge. Федеральна авіаційна адміністрація розпочала розслідування причин вибуху.
Інженер SpaceX Джон Інспрукер назвав політ «чудовим», додавши, що «просто потрібно трохи попрацювати над цим приземленням». Він зазначив, що хоч політ і закінчився вибухом, інженери отримали дані, необхідні для кращого запуску наступних прототипів.
У заяві компанії також вказали, що випробувальні польоти необхідні для «вдосконалення розуміння та розробки повністю повторно використовуваної транспортної системи» для міжпланетних польотів.
Що це за ракета?
Starship — надважка ракета-носій, яка з часом має стати заміною для ракет Falcon 9 та Falcon Heavy, що використовуються зараз. Обидва ступені Starship багаторазові, а в другий інтегрований космічний корабель, тому його планують використовувати для пілотованих місій, зокрема й для польотів на Місяць і Марс.
Саме ракета-носій Starship має стати однією з тих, що до 2022 року доправлять на поверхню Місяця «першу жінку та наступних чоловіків» у межах програми «Артеміда» Національного аерокосмічного агентства США (NASA).
У серпні Starship уперше змогла піднятись у повітря на висоту 150 метрів. Попередні прототипи вибухали під час випробувань на землі — у листопаді 2019 року і в лютому, квітні й травні 2020-го. У грудні 2020-го Starship піднялася на свою найбільшу висоту — 12 кілометрів, — але вибухнула під час приземлення.
- Поділитися: