«Здається, за ці два з половиною роки усе лиш погіршується, але по суті все стоїть на місці. Я б хотіла, щоб вони нарешті припинили свої баталії й погодилися хоча б на якусь угоду», — говорить Сью Еспі, власниця бару у містечку Бенальмадена на південному узбережжі Іспанії. Сью не знає, якого громадянства набуде після виходу Британії з ЄС. Поки що вона офіційно британка. Але може отримати іспанський паспорт, бо живе в країні понад 10 років. Для цього доведеться відмовитись від британського, адже подвійне громадянство в Іспанії заборонене.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Brexit ― це автобус, у якого відпали колеса»: що кажуть британці про вихід з ЄС

Якщо Сью ухвалить таке рішення, а потім їй доведеться приїжджати назад до Британії, — теж матиме проблеми. Адже міграційна політика на її батьківщини після Brexit стане суворішою.

За даними Коаліції громадян Британії за кордоном, всього в Іспанії мешкає близько 300 тисяч британців. Один із них — колега Сью, Кевін Шарп. Він хвилюється, що після брекзиту, його бізнес стане нерентабельним.

«Я гадаю, що Brexit значно впливає на наш бізнес. Найбільше зараз, протягом зими підтримують власників бару старші покоління, бо вони часто приїжджають провести зимові місяці тут. Але у порівнянні з тим, як було раніше, тут стало значно тихіше, це помітили усі власники барів».

Його клієнти, як і в Сью — здебільшого британці, їх на південне узбережжя Іспанії у сезон прибуває до 50 тисяч щодня. Уже з 2019 року, якщо Brexit усе-таки відбудеться вчасно, вони уже будуть змушені сплачувати кошти за візу. І тому, імовірно, обиратимуть альтернативні напрямки.

А ще після Brexit британці, які понад 15 років живуть за межами батьківщини, втратять політичні права і більше не зможуть голосувати.

Та найбільше британців в Іспанії хвилює невизначеність. Браян Карсон зазначає: «Я лиш хочу, щоби це якомога швидше закінчилося. Усе затягнулося і стало схожим на фарс. Мене не турбує, чи ми лишимося, чи вийдемо. Це просто політика, якою займаються занадто довго».

Якої думки британці за кордоном про брекзит, чим обурюються та чого очікують — у репортажі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. 25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Але парламент Британії виступив проти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський парламент провалив угоду про Brexit: 5 варіантів розвитку ситуації

Поділитись: