Пропонований Зеленським законопроект про зміни виборчого законодавства передбачає скасування мажоритарної системи та зниження бар'єру для партії з 5% до 3%. Ми запитали у депутатів, обраних за виборчими округами, як вони ставляться до таких змін і як балотуватимуться до Ради, якщо мажоритарку все ж скасують.

Представник «Нацкорпусу», обраний за мажоритарним округом від «Блоку Петра Порошенка» Олег Петренко виступає за скасування мажоритарки та систему з відкритими партійними списками.

«Якщо залишиться мажоритарка, я не буду балотуватися за округом принципово, ідеологічно, хоча шанси на дострокових виборах за округом у мене є», — сказав Петренко.

Ще один мажоритарник, член депутатської фракції партії «Народний фронт» Олександр Кіш також виступає за скасування мажоритарної системи. Утім згоден голосувати лише за відкриті списки.

«Закриті списки — це культ керівників партій», — сказав Кіш.

«Закриті списки — це ще гірше за мажоритарку, мажоритарка якою корумпованою не є, але голосують за депутатів люди, а за закритих списів депутати обирають керівників фракцій», — додав депутат.

Мажоритарник, член депутатської групи «Партія «Відродження» Антон Яценко навпаки — виступає за збереження мажоритарної системи й голосувати за пропонований Зеленським законопроект не збирається.

«Узагалі треба з глузду з'їхати, щоб скасовувати мажоритарну систему. Хто буде представляти регіони», — сказав депутат.

На екстреному засіданні Верховна Рада все ж не включила до порядку денного законопроект президента Володимира Зеленського про зміну виборчого законодавства. Наступного разу Рада збереться 28 травня.

Зазначимо, що в Раді зареєстрували ще один проект щодо виборів — він пропонує голосувати за відкритими списками, тобто за конкретних людей у списку партії. Його внесли троє членів фракції БПП та один позафракційний депутат.

Нагадаємо:

Поділитись: