Штат Нью-Йорк заборонив відмовлятися від щеплень із релігійних міркувань

Ампула, яка містить вакцину проти кору Priorix, практика педіатра в Мюнхені, Німеччина, 27 травня 2019 року (випущена 29 травня 2019 року).
Ампула, яка містить вакцину проти кору Priorix, практика педіатра в Мюнхені, Німеччина, 27 травня 2019 року (випущена 29 травня 2019 року).EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Уряд штату Нью—Йорк проголосував за заборону можливості відмовитися від щеплень із релігійних причин.

Як повідомляє Associated Press, закон набув чинності негайно після прийняття 13 червня, але у невакцинованих школярів є 30 днів на проведення всіх необхідних процедур після початку навчального року.

Таким чином, Нью-Йорк став п’ятим штатом США, який ввів заборону на відмову від вакцинації із релігійних причин, приєднавшись до Каліфорнії, Західній Вірджинії, Міссісіпі і штату Мен. Закон введений на тлі найбільшого за 27 років спалаху захворювань на кір. Від початку 2019 року зареєстровано вже близько 700 випадків, багато з яких торкнулися ортодоксального єврейського співтовариства в Нью-Йорку.

У США вимоги, що стосуються вакцинації дітей, регулюються на рівні штату. Це стосується як необхідних щеплень, так і можливих винятків, відповідно до яких батьки можуть відмовитися від процедури. Так, у всіх 50 штатах відмовитися від певної вакцинації можна з медичних причин (наприклад, при наявності алергії на певний компонент препарату), а ось із філософських і особистих причин — тільки у 16 років.

Незважаючи на те, що численні дослідження, які говорять про відсутність зв’язку між вакцинацією і аутизмом, відмова від щеплень стає в останні роки дедалі популярнішою і навіть увійшла до списку глобальних загроз людству Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Нагадаємо, Верховний суд України ухвалив остаточне рішення у справі про заборону невакцинованій дитині відвідувати дитячий садочок. Суд визнав таку заборону законною.

У МОЗ нагадали, що інші суди тепер повинні враховувати це рішення Верховного суду у своїй практиці, бо ВС є найвищою судовою інстанцією у системі судів загальної юрисдикції, яка забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій.