Міністри закордонних справ Швеції, Литви, Естонії та України закликали Росію забезпечити безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі та свободу навігації.

Про це йдеться у заяві міністрів, оприлюдненій на сайті МЗС України.

Очільники зовнішньополітичних відомств нагадали про «незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в межах міжнародно визнаних кордонів».

Міністри засудили військову агресію Москви проти України, зокрема анексію Криму.

Також у заяві зазначається, що кожна країна має право самостійно ухвалювати рішення щодо своєї політики, зокрема щодо безпекових питань.

«Нещодавні парламентські вибори продемонстрували переважну підтримку виборцями євроатлантичних прагнень України», — наголосили глави МЗС.

Також у контексті повернення Росією кораблів Швеція, Естонія, Литва та Україна закликали Москву «виконати свої міжнародні зобов’язання, забезпечивши безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі та свободу навігації».

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський зателефонував президенту РФ Володимиру Путіну зокрема з приводу кораблів і повернення майна з них.

Раніше командувач ВМС України Ігор Воронченко заявив, що росіяни «угробили» малі броньовані артилерійські катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу».

Зеленський заявив, що Україна попросить РФ віддати те, чого не вистачає на повернутих кораблях.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі.

Поділитись: