Справи проти екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського, які були передані НАБУ, не закривали, а заяви про це є «маніпуляцією» Генпрокуратури, вважає директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Про це він заявив журналістам після панельної дискусії, організованої Transparency International Ukraine та присвяченої створенню Антикорупційного суду, передає кореспондентка Громадського.

«На жаль, справа Злочевського — це знову ж таки чергова маніпуляція з боку Генеральної прокуратури. Тому що ряд справ, які стосувалися Злочевського, вони дійсно були передані в антикорупційне бюро, жодного рішення про закриття цих справ детективами антикорупційного бюро ніколи не приймалось. Зараз ці провадження розслідуються, прогнозувати наслідки розслідування не можу, тому що це залежить від того, яким чином буде співпраця між детективами та прокурорами», — сказав Ситник.

Раніше генеральний прокурор України заявив, що в ГПУ намагаються реанімувати справу Злочевського та зазначив, що одна справа стосовно розкрадання державних ресурсів була передана до НАБУ, де, за словами керівника САП Назара Холодницького, її закрили через те, що детективи НАБУ нібито не зробили жодних слідчих дій.

Микола Злочевський — екс-міністр екології та природних ресурсів уряду Миколи Азарова (2010-2012 рр.), зараз він переховується за кордоном, його підозрюють у незаконному збагаченні.

Зокрема, за даними видання BuzzFeed, Злочевський, Курченко та Клюєв вивели з України мільйони доларів в останні півроку режиму Януковича.

Микола Злочевський став фігурантом розслідування через перекази 24 мільйонів доларів з рахунків на Кіпрі до ПриватБанку в Латвії. Ця транзація була на початку листопада 2014 року — за три місяці до втечі Януковича.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile