Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, відомий своєрідною поведінкою, знову нагадав про себе. Тепер він влучно стріляє по мішенях та підриває бочки залпом з кулемета — і все це під оплески вищого військового керівництва країни.

Бердимухамедов разом з очільниками Міноборони та інших силових відомств приїхав на тренувальний полігон.

Спочатку навички володіння вогнепальною зброєю продемонстрували керівники військових та правоохоронних структур, а після — вже сам президент. Судячи з відеоряду, стріляв Бердимухамедов дуже влучно. Як написало видання «Туркменистан сегодня», він «продемонстрував майстерне володіння бойовою зброєю».

Але цього йому було замало і замість пістолета він став до кулемета, розстрілявши купу бочок, які ефектно вибухнули. Керівники силових відомств у цей час без зупину плескали своєму Головнокомандувачу.

Політик, лідер і борець

Культ особи в Туркменістані можна порівняти з відомим комедійним фільмом «Диктатор», бо Бердимухамедов відомий своїми подекуди максимально абсурдними рішеннями та поведінкою. Зокрема, він вже виступав у ролі репера, співав написані їм пісні на музику свого онука, був діджеєм, гонщиком, пише книги. Усе це, звісно, супроводжується максимально можливим захватом від підлеглих.

Заради справедливості, влучно стріляти чинний глава держави справді вміє, або принаймні вмів, бо у 1973 році він став чемпіоном зі стрільби в Туркменській РСР.

Абсурдні укази

З останнього — тепер жителі Туркменістану змушені купувати в магазинах разом з продуктами фотографії президента, так нібито його більше любитимуть.

На початку пандемії COVID-19 влада Туркменістану, замість того, щоб боротися з хворобою, заборонила використовувати державним медіа слово «коронавірус». Люди, які носили на вулицях захисні маски або говорили про пандемію, ризикували бути заарештованими.

Чоловіків-чиновників Лебапського регіону Туркменістану старше 40 років зобов’язали ходити з сивим волоссям, щоб бути схожими на президента. А в столиці Туркменістану Ашхабаді для держслужбовців та інших працівників бюджетних організацій заборонили манікюр і фарбоване волосся.

Поділитись: