УКРАЇНА

Зміна дати так званого референдуму у Криму здійснювалася за вказівками Росії — Чубаров

25 січня, 2018 13:09
УКРАЇНА/Зміна дати так званого референдуму у Криму здійснювалася за вказівками Росії — Чубаров
Зберегти
Вигляд
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров після допиту в Оболонському суді у справі про державну зраду Віктора Януковича розповів, що зміна дати так званого референдуму у Криму здійснювалася за вказівками Росії.

Зміна дати так званого референдуму у Криму здійснювалася за вказівками Росії.

Про це Громадському повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров після допиту в Оболонському суді у справі про державну зраду Віктора Януковича.

«Для того щоб побачити, що за усіма тими подіями одразу стояло ФСБ, варто зауважити як тоді призначався референдум. Вони призначили референдум на 25 травня. Разом з виборами президента України. Потім вони зібрались через день і сказали, що це дуже довго, давайте на 30 березня, потім призначили на 16 березня», — зазначив він.

Чубаров уточнив, що так званий референдум «весь час поправляли з Москви».

«Я думав, що Росія бере під контроль Крим, щоб диктувати умови для переговорів в Києві. Але потім Путіна заклинило вже остаточно і він вирішив йти на завоювання, окупацію, приєднання, як вони вважають Криму і призначили так званий референдум на 6 березня остаточно. Це дійсно свідчить про те, що Росія йшла методом бандитського нахабства. Немає достойної відсічі, вона йде далі і далі, захоплює. Це просто, як людожер», — зазначив Рефат Чубаров. 

Він зазначив, що під час допиту не встиг про це сказати, через відсутність запитань. 

25 січня суд допитав Рефата Чубаров у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича. 

Раніше у справі про державну зраду Януковича допитали екс-главу МЗС Андрія Дещицю, спікера Ради Андрія Парубія, а також міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втеча екс-президента, анексія Криму та контакти з Кремлем: що розповіли Аваков та Яценюк на суді про держзраду Януковича.

Також суд у справі Януковича допитав чотирьох охоронців екс-президента.

У грудні минулого року суд ухвалив рішення про виклик на допит президента Петра Порошенка та інших високопосадовців як свідків у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича. 

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями колишньому президентові загрожує до 15 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Пов`язані новини