Російський слідчий комітет висунув заочне «обвинувачення» голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову.

Про це повідомило підконтрольне РФ управління Слідкому в анексованому Криму.

«Чубаров звинувачується в організації масових заворушень і публічних закликах до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії», — йдеться в повідомленні.

Слідком звинувачує Чубарова в тому, що він весною 2015 року в ефірі одного з українських телеканалів «висловлював заклики до здійснення екстремістської діяльності проти інтересів Росії», а також до деокупації Криму.

Раніше повідомлялось, що Слідком РФ порушив кримінальну справу стосовно голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова

Водночас уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала цю справу «незаконною», оскільки «відкрита… органом, якого де-юре для усього цивілізованого світу взагалі не існує, а рішення суду за його поданням надалі не матиме жодної юридичної сили».

Коментуючи цю інформацію, Чубаров на сторінці у Facebook зазначив, що «Москва намагається залякати всіх напередодні 3 травня — дати проведення міжнародної мирної ненасильницької акції».

«Ну і, звичайно, «сигнал» всім, хто у будь-якій формі протистояв, протистоїть і буде протистояти російській агресії і боротися за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом».

Рефат Чубаров — український кримськотатарський політик і громадський діяч. Був народним депутатом України III—V, VIII скликань. Є головою Меджлісу кримськотатарського народу та заступником Голови Ради представників кримськотатарського народу. 

Нагадаємо, у грудні 2019-го голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова понад три години утримували румунські прикордонники в аеропорту Бухареста, попередньо забравши у нього паспорт.

Поділитись: