У Києві під будівлею Міністерства внутрішніх справ друзі радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та небайдужі вийшли на акцію її пам’яті, 4 листопада 2018 року
Фото: Вікторія Рощина/Громадське
У Києві під будівлею Міністерства внутрішніх справ друзі радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та небайдужі вийшли на акцію її пам’яті. Загалом під МВС вийшли понад 500 людей.

Присутні принесли лампадки, фото Катерини та плакати, якими вимагали надати об’єктивні дані щодо розслідування вбивства Катерини. Також громадськість і надалі вимагає правоохоронців назвати замовників цього нападу.

У Києві під будівлею Міністерства внутрішніх справ друзі радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та небайдужі вийшли на акцію її пам’яті, 4 листопада 2018 року
Фото: Вікторія Рощина/Громадське

Аналогічні акції організували у Дніпрі, Житомирі, Луцьку, Одесі, Львові, Херсоні та Полтаві.

4 листопада активісти повідомили про смерть радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк.

Президент України Петро Порошенко заявив, що вбивці мають бути покарані. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.  Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

1 серпня Гандзюк перевели до лікарні в Києві. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк. 25 вересня у справі щодо нападу на Гандзюк присвоїли додаткову кваліфікацію — «Замах на умисне вбивство, вчинений на замовлення».

ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК:  Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

Наприкінці вересня Катерина Гандзюк записала відеозвернення.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: