Вбивство Гандзюк: у Раді активісти вимагали створити депутатську слідчу комісію

На погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.
Про це повідомляє кореспондентка Громадського.
Цю ініціативу підтримала група депутатів. Питання про створення комісії розглянуть під час засідання Ради.
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій закликав правоохоронні органи встановити не тільки виконавців, а й замовників.
«Ми вважаємо, що ці питання становлять значний суспільний інтерес та вимагаємо від голів депутатських фракцій відповідно до статті 89 Конституції України невідкладно створити тимчасову слідчу комісію Верховної ради України для розслідування нападів на громадських активістів, журналістів та політичних діячів, які мали місце в різних регіонах України протягом двох останніх років», — йдеться у заяві неформальної коаліції правозахисних організацій «Правозахисний порядок денний», яка займаються вирішенням системних проблем законодавства та практики для захисту фундаментальних прав людини. Її учасниками є Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект «Без кордонів», Євромайдан SOS.
4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.
У Києві понад 500 людей вшанували пам'ять Катерини Гандзюк
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Її вбили»: в українських містах вшанували пам’ять херсонської активістки Гандзюк
Президент України Петро Порошенко заявив, що вбивці мають бути покарані. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк
31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо
1 серпня Гандзюк перевели до лікарні в Києві. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк. 25 вересня усправі щодо нападу на Гандзюк присвоїли додаткову кваліфікацію — «Замах на умисне вбивство, вчинений на замовлення».
ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК: Хто замовив Катю Гандзюк?
Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.
Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні
Наприкінці вересня Катерина Гандзюк записала відеозвернення.
Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.
Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.
- Поділитися: