Старший слідчий Федеральної служби безпеки Росії Іван Романець відмовляється переводити із сімферопольського СІЗО в лікарню кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого окупаційна влада Криму обвинувачує у незаконному зберіганні боєприпасів та вибухівки.

Як заявив адвокат Олексій Ладін, захист направив слідчому російської ФСБ відповідне клопотання про виконання рішення ЄСПЛ стосовно Бекірова, повідомляють «Крим.Реалії».

«Слідчий пояснив, що не бачить підстав для спрямування Бекірова в лікарню. Відмову він мотивував тим, що рішення ЄСПЛ — це не рішення, а лист, і він належним чином не завірений, а через офіційні канали ніякої інформації йому не надходило. Крім того, він послався на те, що Бекірова вже вивозили до лікарні, де він, на думку слідчих, пройшов належне медичне обстеження, за підсумками якого є висновок лікарів про те, що Бекіров може перебувати в СІЗО», — повідомив адвокат.

За словами Ладіна, він припускав такий розвиток ситуації, в зв`язку з чим направив низку заяв в офіційні органи Росії.

«Мною були спрямовані заяви на адресу уповноваженого з прав людини в Криму Людмилі Лубіній, її керівництву в Москві — омбудсмену Тетяні Москальковій, керівництву УФСБ в Криму — генерал-лейтенанту Михайлюку, директору ФСБ, Міністерству юстиції, апарату при президенті Росії, уряду Росії, щодо СІЗО і ФСВП Росії. У цих заявах я прошу посприяти в реалізації рішення ЄСПЛ», — сказав Ладін.

Адвокат нагадав, що відмова слідчих виконувати рішення ЄСПЛ потягне за собою порушення інших статей Конвенції про захист прав людини.

Раніше повідомлялось, що Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію негайно помістити Бекірова в лікарню.

Нагадаємо:

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Поділитись: