Депутат від «Слуги Народу» Олександр Качура заявив, що Україні доведеться домовлятися з Росією про вакцину проти коронавірусного захворювання, якщо доведуть її ефективність. Поки про її дієвість говорять лише в РФ.

Про це він заявив в ефірі телеканалу Newsone.

«Якщо російська вакцина покаже свою ефективність, будуть рекомендації відповідні, ми будемо зобовʼязані закуповувати, я вважаю», — сказав Качура.

Він також додав, що «частина фракції "Слуга Народу" закидає його камінням» за такі слова.

На такі слова українського депутата позитивно відреагував російський політик — глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов, передає «ТАСС». Він сказав, що Качура «ставить інтереси людей вище геополітичних».

Як в Україні реагують на російську вакцину?

Нещодавно народний депутат і кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук заявив, що під час поїздки в анексований Крим вакцинував себе і сім’ю російською вакциною від COVID-19. Під час зустрічі з Путіним Медведчук начебто попросив вакцину й для України, назвавши її «найдієвішим засобом у боротьбі з коронавірусом».

Президент Володимир Зеленський побіжно відреагував на заяви Медведчука і запевнив, що Європейський Союз підтвердив свою допомогу для отримання «справжньої вакцини, яка не викликатиме сумнівів вчених».

«Не раджу дуже вірити в передвиборчі «ініціативи» окремих циніків, які вже вакцинувалися неперевіреними засобами», — написав Зеленський.

А що це за вакцина?

Єдиною наразі зареєстрованою у світі вакциною є російський «Спутник V» або «Гам-Ковід-Вак». Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії. Першу партію вакцини вже встигли випустити, а російська влада планує налагодити масове виробництво та імунізацію населення.

Росіяни оприлюднили результати двох етапів клінічних випробувань своєї вакцини. І до неї вже виникли питання. Детальніше читайте у нашому матеріалі.

Недовіру до російської коронавірусної вакцини висловлюють ВООЗ, Німеччина і навіть самі росіяни: про готовність зробити щеплення «Спутник V» заявили 40% опитаних росіян, тобто менше половини.

Є інші?

Поки ні. У світі їх розробляють понад 100. Жодна з цих вакцин поки не має доведеної ефективності в лікуванні коронавірусної хвороби. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у найкращому випадку готова вакцина з'явиться до кінця 2020-го.

До кінця 2021 року в межах програми міжнародного співробітництва, створеної під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), вчені планують виготовити щонайменше 2 мільярди доз вакцини від коронавірусу.

Поділитись: