«Слуга народу» Камельчук на сесії ПАРЄ розповідатиме про COVID-паспорти. Раніше він заперечував існування коронавірусу

Народний депутат від «Слуги Народу» Юрій Камельчук під час сесії ПАРЄ 21 червня матиме виступ на тему COVID—паспортів. Раніше він говорив, що COVID—19 — це «вигадана історія».
Про це Камельчук повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Він розповів, що буде спікером від Європейської народної партії під час дебатів на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Тема виступу — COVID passes and certificates (COVID-перепустки та сертифікати).
«Варто зберегти баланс між потребами стримування загроз пандемії, правами людини та можливостями бізнесу, особливо відпочинкового, що актуально особливо влітку», — написав Камельчук.
Нагадаємо, у грудні 2020 року Камельчук заявив, що не довіряє жодній вакцині та назвав коронавірус вигадкою. «Абсолютно серйозно заявляю, що не довіряю жодній вакцині у світі, особливо проти вигаданої хвороби COVID-19», — сказав депутат.
Згодом в інтерв'ю «Мокрик По Живому» на hromadske парламентар запевнив, що від своїх слів про вигаданість хвороби не відмовляється.
Крім того, він заявив, що в оману нас вводить Всесвітня організація охорони здоров’я, а також не зміг прокоментувати, чому у жовтні 2020 року смертність в Україні становила 2 тисячі людей, а у жовтні 2019-го — 1,5 тисячі, тобто набагато менше. Детальніше про те інтерв'ю читайте у нашому матеріалі.
Про COVID-паспорти
«Ковідні сертифікати» або «паспорти» планують запустити в Україні до 1 липня. У МОЗ запевняли, що український сертифікат буде сумісним із європейськими. Угорщина, Молдова й Туреччина вже погодилися визнавати українські сертифікати.
У ЄС «ковід-сертифікат» почав працювати з 1 червня. Деякі країни вже почали його видавати, а остаточно впровадити документ у Європейському Союзі планують із 15 червня.
До запровадження «ковідного сертифіката» повністю вакциновані українці можуть оформити Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. У МОЗ стверджували, що воно також дає право на в'їзд до країн, які пускають українців, але з вимогою обов'язкової вакцинації.
Водночас потрібно пам'ятати про різницю між «ковідним сертифікатом» чи «паспортом» та міжнародним свідоцтвом про вакцинацію. У свідоцтві вказується лише інформацію про щеплення, натомість у сертифікаті вказуватимуть також інформацію про негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна показати під час перетину кордону.
- Поділитися: