УКРАЇНА

Смерть Каденюка, звільнення Насірова та перший тендер на 4G — головні новини 31 січня

31 січня, 2018 21:45
УКРАЇНА/Смерть Каденюка, звільнення Насірова та перший тендер на 4G — головні новини 31 січня
Зберегти
Вигляд
Помер перший космонавт незалежної України, уряд звільнив главу ДФС, а мобільні українські оператори розподілили між собою перші частоти 4G.

Помер перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк, уряд звільнив главу ДФС Насірова, а мобільні українські оператори розподілили між собою перші частоти 4G.

Громадське публікує головні новини середи:

У віці 67 років помер перший український космонавт Леонід Каденюк. Попередньо, Каденюк помер раптово під час пробіжки у районі «Царське село» у Києві. Перший космічний політ він здійснив у листопаді 1997-го року.

Уряд звільнив главу ДФС Романа Насірова, якого суд відсторонив від посади ще у 2017 році. Сам екс-чиновник обурився, що не зміг виступити на засіданні уряду і пообіцяв довести неправомірність рішення.

Україна вирішила, що на Олімпіаді у Південній Кореї національну збірну представлятимуть 33 спортсмени. Більшість з них (11) виступатимуть на змаганнях з біатлону.

В Україні відбувся перший конкурс на отримання ліцензій на 4G в діапазоні 2600 МГц. Троє учасників торгів — «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell придбали сім лотів на конкурсі, віддавши за них 2 456,553 млрд грн.

Україна посіла 77-е місце серед 113 країн у рейтингу верховенства права, складеному організацією World Justice Project. За 2 роки Україна піднялась на 1 позицію у рейтингу.

Президент США Дональд Трамп провів своє перше щорічне  звернення до обох палат Конгресу. Під час виступу Трамп закликав Конгрес посилити фінансування американської армії.

Ватажки самоназваних «ДНР» та «ЛНР» Олександр Захарченко та Леонід Пасічник заявили про підписання так званого «протоколу» про «єдиний митний простір» між «республіками». «Документ» має на меті більш «тісне економічне співробітництво».

У ЗМІ поширилась інформація про захворювання на дифтерію у Луганській області. Громадському у МОЗ повідомили, що захворювання лабораторно не підтверджено.

Глава ГПУ Луценко повідомив, що Україна оголосила в розшук екс-прем’єра Миколу Азарова та екс-главу Нацбанку Сергія Арбузова. Ідеться про справу «Укргазвидобування» та махінацій з «вишками Бойка».

Пов`язані новини
Політика
13 грудня 2018
Насіров прокоментував вимогу його адвокатів зачитати весь обвинувальний акт
Екс-глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, звільнення якого суд визнав незаконним, прокоментував вимогу його захисників у суді зачитати увесь текст обвинувального акту, що загалом може зайняти кілька років.«Сторона обвинувачення повинна оголосити обвинувальний акт. Скорочено? Такого в законі немає. Тепер ми повертаємось до конкретних прикладів. Ми ніколи не бачили обвинувального акту на 800 сторінок, там незрозуміло що», — сказав Насіров ефірі «Суспільного» і додав, що це сторона обвинувачення затягує справу, а не сторона захисту.На засіданні 19 січня за клопотанням захисту Насірова прокурори продовжили зачитувати повністю обвинувальний акт. Загалом документ налічує 774 сторінки, але прокурори встигли прочитати лише 54 сторінок. Зазвичай обвинувачений і його адвокати самостійно ознайомлюються з обвинувальним актом, але Насіров звернувся із клопотанням, щоб цей документ зачитали в суді в повному обсязі. Попри це, Насіров дорікнув прокурорам, що вони «надто повільно» зачитують обвинувальний акт. Прокурори ж зазначили, що «це є очевидним затягуванням судового процесу».У Національному антикорупційному бюро України заявили, що справа Насірова розглядатиметься в суді роками через затягування адвокатами. Громадські ж організації заявили, що на зачитування всього обвинувального акту Насірова знадобиться понад два роки.Напередодні, 12 грудня, у НАБУ повідомили, що Шевченківському райсуду Києва залишилося зачитати ще 380 сторінок обвинувального акту в справі поновленого на посаді глави ДФС Романа Насірова.
Перевірено
Зберегти