Соціальні мережі «оголосили війну» фейкам про китайський коронавірус

У зв’язку з поширенням коронавірусу з Китаю у найбільш популярних соціальних мережах світу — Facebook, Instagram, TikTok та Twitter — почала з’являтися велика кількість фейків, через що їм «оголосили війну».

Про це повідомляє BBC.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), яка вже оголосила міжнародний надзвичайний стан, також закликала боротися з поширенням чуток про вірус.

Так, у мережі поширюються теорії змов і хибні поради для боротьби з коронавірусом. Різні соціальні мережі вже створили спеціальні сторінки з перевіреною інформацією.

Facebook та Instagram

Ці соцмережі перевіряють та видаляють пости з теоріями змови чи неправдивою інформацією щодо лікування і поширення вірусу. Також адміністратори попереджають користувачів, що поширили такі пости про те, що інформація в них є хибною. Наприклад, Facebook заблокував неправдиву інформацію про те, що для профілактики коронавірусу треба пити вапняний розчин або їсти менше гострої їжі.

Соцмережі також блокують хештеги, за якими розповсюджують фейки. Водночас пошук інформації про коронавірус у Facebook чи Instagram автоматично направляє на сторінку з даними, підтвердженими ВООЗ.

Крім того, організації, що проводять освітні кампанії щодо профілактики коронавірусу, можуть розміщувати рекламу безкоштовно.

Twitter

За останній місяць у Twitter з’явилося понад 15 мільйонів дописів з хештегом #coronavirus. Але у соцмережі не виявили координованих спроб поширити фейки на цю тему.

Коли користувачі шукають інформацію про коронавірус, Twitter підказує, до яких ресурсів звернутися — наприклад, до ВООЗ або

американського Центру контролю захворювань. Також на екрані з’являється великий заголовок «Know the facts» («Знай факти»).

TikTok

Нещодавно сервіс TikTok дозволив медичним працівникам розміщувати у своїх акаунтах відео з порадами щодо здоров’я. Також соцмережа додала посилання на сайт ВООЗ з офіційною інформацією про коронавірус. Також TikTok нагадав про необхідність повідомляти про потенційно шкідливу інформацію.

YouTube

Сама по собі неправдива інформація не порушує правил відеохостингу YouTube. Проте під час пошуку інформації про коронавірус стримінговий сервіс пропонує прочитати короткі новини на цю тему і нагадує, що інформація постійно оновлюється.

авторка: Оксана Расулова