Соратник президента Петра Порошенка, народний депутат Ігор Кононенко прийшов на допит до Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Виклик пов’язаний з розслідуванням журналістів програми «Схеми» щодо корупції в енергетичній сфері.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

На допит Кононенко прийшов без адвокатів. Він не відповів, чи впізнав свій голос на аудіозаписах, оприлюднених журналістами.

«Я зараз запрошений на співбесіду», — сказав депутат перед візитом до НАБУ, пообіцявши дати коментар після завершення допиту. Але коли Кононенко вийшов з будівлі НАБУ, то відмовився відповідати на запитання журналістів і порадив звернутися до його прес-служби.

Нагадаємо, 28 березня журналісти «Схем» опублікували розслідування про причетність Кононенка до виведення коштів з обленерго. За даними журналістів, соратник президента разом із братами Суркісами через компанії-прокладки виводять кошти за кордон. Контрольні акції обленерго належать державі, але насправді ними керують міноритарні акціонери Суркіси. Згідно з розслідуванням, до схеми був залучений бізнесмен Дмитро Крючков, який втік з України. Із телефонних розмов, отриманих журналістами, відомо, що Крючков відвозив в офіс Кононенка готівку.

Своєю чергою, Кононенко готує позов до закордонного суду проти «Радіо Свобода». Він вважає поширену інформацію недостовірною, а також виготовленою з грубим порушенням журналістських стандартів.

17 квітня у Солом'янському суді Києва розпочалось засідання суду з обрання запобіжного заходу екс-депутату Крючкову, якого напередодні детективи НАБУ затримали в міжнародному аеропорту «Бориспіль».

На засіданні Крючков заперечив звинувачення правоохоронців та розповів про вплив на нього соратника президента Ігоря Кононенка.

У підсумку Крючкова взяли під варту, але він вніс 7 мільйонів гривень застави і вийшов із СІЗО.

Поділитись: