Союзника і ексрадника Дональда Трапа Роджера Стоуна засудили до 40 місяців ув’язнення. Раніше Міністерство юстиції США просило для Стоуна 7-9 років в’язниці, але після обурення американського президента глава відомства відмовився від такого строку — внаслідок цього четверо прокурорів у справі Стоуна відмовилися її вести.

Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що попередньо обвинувачення, яке делегувало Міністерство юстиції США, просило для Стоуна щонайменше сім років ув’язнення. Про це прокурори у справі оголосили 11 лютого. Того ж дня Трамп у Twitter розкритикував це рішення, назвавши його «жахливою і дуже нечесною ситуацією».

«Справжні злочини скоювала інша сторона, а їм хоч би що. Не можу допустити таку судову помилку!», — написав президент США.

Наступного дня, 12 лютого, очільник Мін’юсту — генеральний прокурок Вільям Бар — оголосив, що знизить рекомендований попередньо термін ув’язнення. Мін’юст пояснив це тим, що термін у сім років є «надмірним і небажаним за нинішніх обставин» і може бути визнаним таким у суді.

У практиці відомства таке трапляється нечасто, зазначає AP. Утім Бар наполіг на тому, що відповідне рішення було ухвалене ще до твіту Трампа.

Через зміну рекомендованого терміну ув’язнення четверо прокурорів від Міністерства юстиції відмовилися далі вести справу Роджера Стоуна, а один із них оголосив, що взагалі йде з роботи у відомстві.

Суддя Емі Берман, що оголошувала вирок Роджеру Стоуну 20 лютого, також зазначила, що сім-дев’ять років ув’язнення є надмірним строком за інкриміновані злочини.

Захист ексрадника Трампа просив умовний термін з огляду на те, що Стоуну 67 років і він раніше не був судимий.

У листопаді 2019 року Роджера Стоуна визнали винним за всіма сімома пунктами звинувачення у справі про надання неправдивих показань Конгресу (парламенту США). Стоуна звинувачували у брехні Конгресу США в ході свідчень під присягою, а також у перешкоджанні розслідуванню Конгресу.

Присяжні погодилися з обвинуваченням, що Стоун брехав комітету Палати представників з розвідки, щоб «приховати непривабливу правду» про своє спілкування з сайтом WikiLeaks.

Звинувачення заявляло, що Стоун мав намір отримати від сайту компрометуючу інформацію про демократів, щоб допомогти Дональду Трампу в передвиборній кампанії. Крім того, Стоуна звинувачували в намаганні заблокувати показання інших свідків у конгресі та в приховуванні документів від конгресу.

Захист Стоуна визнав, що той займався «політичними махінаціями», але наполягав на тому, що він не порушив закон, оскільки так і не отримав ніякого компромату на демократів.

Звинувачення Стоуну висунули після розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера, який виявив факти втручання Росії в президентські вибори 2016 року в США.

За результатами цього розслідування, зокрема, ексглаву президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а ексадвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.

Поділитись: