Співавтор законопроекту щодо нового Виборчого кодексу, депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець вважає, що 240-250 депутатів підтримають цей документ, бо «не зможуть показати, що вони брехуни».

Про це Ємець заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Депутат запевнив, що його колеги з «Народного фронту» точно готові голосувати за новий Виборчий кодекс, який запроваджує відкриті виборчі списки і скасовує мажоритарну систему. Він вважає, що інші парламентарі також підтримають законопроект.

«Я впевнений, що сьогодні в парламенті є близько 240-250 голосів «за», якщо цей закон вийде на голосування. Це буде кількість людей, які не зможуть продемонструвати на весь люд, що вони брехуни. Вони прийдуть і проголосують. Іншим звичайно «фіолетово», їх майже під 200. Але є кількість депутатів, яким не «фіолетово» — проголосують, і у нас буде закон про відкриті виборчі списки», — сказав Ємець.

Він нагадав, що в разі ухвалення Виборчого кодексу нові правила працюватимуть вже на наступних парламентських виборах, а дострокові вибори в Раду в липні пройдуть за старою системою.

«Або є ще варіант, що Конституційний суд скасує ці вибори, тоді ми вже в жовтні підемо (на вибори — ред.) за новим законом», — додав депутат.

Водночас Ємець зазначив, що члени профільного комітету, в якому розглядається проект нового Виборчого кодексу, півроку не ходили на засідання.

«Потім було те, що колеги ображалися дещо, але ми почали фіксувати на відео, хто як ходить і не ходить. Про це почали говорити, журналісти почали запрошувати», — резюмував він.

Зазначимо, що проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки і скасування «мажоритарки», ухвалили в першому читанні ще в листопаді 2017 року. Але з тих пір справа так і не дійшла до другого читання — до документа подали безпрецедентну кількість поправок (майже 5 тисяч), які затягують його розгляд.

Після інавгурації президент Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду і вніс свій проект кодексу у парламент, який передбачає скасування мажоритарної системи, але зберігає закриті списки.

Депутати не включили цей проект у порядок денний. Після цього Зеленський видав указ про призначення дострокових виборів на 21 липня, що автоматично означає — вибори в Раду відбудуться за старою змішаною системою.

Поділитись: