Співробітники найбільшої приватної енергетичної компанії України «ДТЕК», яким було адресовано повідомлення про підозру від Національного антикорупційного бюро, перервуть відпустки і повернуться до Києва для своєчасної участі у слідчих діях 14 серпня.

Про це повідомила прес-служба компанії, що належить до орбіти українського олігарха Ріната Ахметова, на своїй сторінці у Facebook.

«Компанія повністю виключає будь-які незаконні дії своїх співробітників та повідомляє про намір співробітників ДТЕК відповісти на всі запитання слідства та суду», — зазначається у повідомленні.

У компанії наголосили, що «для встановлення істини» її співробітники перервуть відпустку та повернуться до Києва.

«Вони будуть чітко виконувати свої процесуальні обов'язки відповідно до встановлених юридичних процедур», — зазначили у ДТЕК.

Також у компанії наголосили на тому, що ДТЕК веде свій бізнес винятково у правовому полі.

«Компанія готова всебічно сприяти встановленню істини, надати результати експертиз та висновків міжнародних аудиторських компаній. Ці документи доводять безпідставність висунутих проти її співробітників підозр», — резюмували у компанії.

8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ріната Ахметова.

У відповідь на звинувачення НАБУ колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що історія «Роттердам+» — це «розкручена медійно-юридична бульбашка».

У «ДТЕК» заявили, що запровадження формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні»

Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.

Поділитись: