Уряд поверне знижені норми споживання газу для споживачів без лічильників. Ці норми були скасовані судовим рішенням наприкінці 2018 року. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду.

Відтак оплачувати платежі, виставлені у січні за завищеними нормами не потрібно.

«Ми повертаємося до тих норм — була 3,3 (метра кубічних газу на одну особу на місяць — ред.) буде 3,29 — на 0,1 менше. І таким чином, щоб люди платили відповідно до справедливих обсягів, а не завищених. Ми на поводу в цьому питанні ні у кого йти не будемо. Ці (знижені — ред.) норми сьогодні будуть затверджені», — сказав він.

Раніше у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заявили, що нові платіжки за газ, які отримали українці в січні, обраховані законно і споживачі можуть здійснювати оплату за ними.

Нагадаємо, у Нафтогазі повідомили, що через скасування судом нових норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації там закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

Через донарахування зайвих обсягів газу споживачам, у НКРЕКП запропонували провести позапланову перевірку 20 облгазів. Компаніям загрожує штраф у розмірі 850 тисяч гривень.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Водночас, у компанії «РГК» повідомили, що донараховані борги споживачів можна не оплачувати.

Поділитись: