Білоруські нафтопереробні комплекси закупили 80 тисяч тонн нафти у Норвегії замість Росії. Переговори про відновлення постачання російської нафти до Білорусі продовжуються.

Як зазначає білоруське інформаційне агентство «БелТа», норвезьку нафту доставлять до білоруського нафтопереробного комплексу компанії «Нафтан» через порт Клайпеди (Литва). Звідти нафту вантажитимуть у залізничні цистерни та доставлятимуть залізницею.

«Поставка нафти відбудеться приблизно у 20-х числах січня», — уточнили у білоруській компанії «Білнафтохім»

Напередодні віцепрем'єр-міністр Білорусі Дмитро Крутий повідомив, що переговори про відновлення постачання нафти з Росії не просуваються.

3 січня Росія зупинила постачання нафти до Білорусі, бо минулий контракт закінчився 31 грудня 2019 року, а про новий країни не домовилися.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 30 та 31 грудня провів переговори телефоном з президентом РФ Володимиром Путіним щодо нових контрактів на поставку російської нафти. Після цього Лукашенко доручив знайти альтернативні джерела сировини.

Лукашенко неодноразово звинувачував Росію у нерівних торгових умовах для обох країн. Зокрема він казав, що Мінську потрібні рівні умови, а не дешевий газ.

Нагадаємо, у 2019 році Росія та Білорусь активізували переговори щодо взаємної інтеграції у межах угоди про Союзну державу.

Зокрема посол РФ у Білорусі Володимир Семашко заявив, що Володимир Путін та Олександр Лукашенко домовились про «грандіозні плани» щодо реалізації угоди про союзну державу, які зокрема передбачають створення єдиного уряду та парламенту Росії та Білорусі.

Однак пізніше Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність країни і ні про яке злиття з Росією не йдеться. Згодом він розповів, що домовився з Путіним не порушувати питання про єдині парламент та уряд. Він уточнив, що здебільшого йдеться про економічну інтеграцію двох країн.

Поділитись: