УКРАЇНА

Справа Балуха: суд в анексованому Криму допитує ненадійних свідків — адвокатка

15 травня, 2018 20:07
УКРАЇНА/Справа Балуха: суд в анексованому Криму допитує ненадійних свідків — адвокатка
Зберегти
Вигляд
У якості свідків у справі політв’язня Володимира Балуха кримський «суд» допитує підлеглих «потерпілого» співробітника ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) Валерія Ткаченка.

У якості свідків у справі політв’язня Володимира Балуха кримський «суд» допитує підлеглих «потерпілого» співробітника ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) Валерія Ткаченка.

Згідно з повідомлення правозахисників, на засіданні 15 травня були допитані співробітник Роздольненського ІТТ майор Сейран Мамбетов. Він заявив, що« сам нічого не бачив, але чув розмову на підвищених тонах».

Допитали також співробітника ІТТ Михайла Шубіна, за словами якого, Балух нібито напав на Ткаченка.

Були допитані заступник начальника ІТТ Дмитро Каркунов, черговий ІТТ Сергій Тішин і технік Олександр Коновалов, який вилучав записи з камер відеоспостереження.

Адвокатка Балуха Ольга Дінзе після засідання так званого «Роздольненського районного суду» Криму заявила, що всі допитані є підлеглими Ткаченка.

«Були допитані свідки, співробітники ІВС, які підтвердили покази, надані у ході попереднього слідства. У показах деяких свідків є протиріччя, і до показів деяких свідків слід відноситися критично, тому що вони є в безпосередньому підпорядкуванні «потерпілому» у справі», — сказала адвокатка Ольга Дінзе.

Вона нагадала, что конфлікт Балуха із «потерпілим» Ткаченко існував довгий період та був пов'язаний із тим, що Балух є громадянином України.

«Ткаченко неодноразово висловлювався у бік Балуха нецензурною лайкою та висловлювався відносно того, що він (Балух, ред.) є громадянином України, що він зрадник, що українців необхідно винищувати. І на тлі цього конфлікту відбулася ситуація 11 серпня (2017 року, — ред.), коли Ткаченко спровокував підзахисного – вдарив по спині. Все це супроводжувалося образами в бік Балуха. Балух відреагував емоційно і вступив у конфлікт», — розповіла Дінзе.

За її словами, свідки відмовляються пояснювати цю ситуацію, проте один зі свідків підтвердив наявність конфлікту між співробітником ІВС та Балухом, проте який — не пояснив.

Засуджений в анексованому Криму політв'язень Балух 19 березня оголосив голодування, протестуючи проти винесеного йому вироку. 

Народні депутати України направили кримському політв’язню Володимиру Балуху колективне звернення з проханням зупинити голодування.

Громадський захисник активіста архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент повідомив, що Балуха б’ють і чинять на нього психологічний тиск.

14 квітня правозахисник розповів, що до політв'язня Балуха у Криму не пускають медиків.

Нагадаємо, так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Пов`язані новини