УКРАЇНА

Справа Бубенчика: біля суду сталась бійка між праворадикалами

3 квітня, 2018 23:50
УКРАЇНА/Справа Бубенчика: біля суду сталась бійка між праворадикалами
Зберегти
Вигляд
lead
Біля Печерського суду Києва, де розглядали запобіжний захід активісту Майдану Івану Бубенчику, представники праворадикальних організацій побили представника «Революційних правил сил» Юрія Заболотного на прізвисько «Кий».

Біля Печерського суду Києва, де розглядали запобіжний захід активісту Майдану Івану Бубенчику, представники представники праворадикальних організацій побили представника «Революційних правил сил» Юрія Заболотного на прізвисько «Кий».

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Заболотний посперечався із представниками Нацкорпусу у залі суду і почав від них тікати. Його наздогнали, між чоловіками сталась сутичка. 

Представник «Революційних правил сил» після бійки у супроводі своїх прихильників і поліцейських дійшов до станції метро Льва Толстого, де його посадовили у поліцейський автомобіль і відвезли.

За інформацією журналістів, які перебували на судовому засіданні, «Кий» під час судового засідання почав звинувачувати лідера Нацкорупусу Андрія Білецького у представлянні інтересів глави МВС Авакова.

У вівторок 3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. Прокуратура вручила Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані.

Печерський суд Києва намагався обрати запобіжний захід Бубенчику, прокурори клопотали у якості запобіжного заходу для нього — цілодобове тримання під вартою. Однак захист  Бубенчика заявив відвід головуючому судді, він переніс засідання.

Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. У фільмі «Злам» — першому з циклу розслідувань Громадського «Слідами революції», — він заявив, що 20 лютого 2014 року перебував на Майдані у Києві поблизу Консерваторії та стріляв у силовиків. У такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі.

Після виходу фільму Генеральна прокуратура допитала Бубенчика у якості свідка, а також провела обшук у його помешканні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Пов`язані новини