Активісту Євромайдану, підозрюваному у вбивстві двох правоохоронців 20 лютого 2014 року Івану Бубенчику обирають запобіжний захід.

Активісту Євромайдану, підозрюваному у вбивстві двох правоохоронців 20 лютого 2014 року Івану Бубенчику обирають запобіжний захід.

Про це повідомляє журналістка Громадського.

До суду прийшов народний депутат Єгор Соболєв, а також депутат Семен Семенченко, — обидва готові взяти підозрюваного на поруки.

На засіданні присутні бійці батальйону «Дніпро-1», у лавах якого у 2014-2015 роках воював Іван Бубенчик.

Прокуратура проситиме про домашній арешт.

Прокурором у справі виступає заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська.

Адвокат Ігор Коржук клопоче про притягнення до відповідальності групу прокурорів, і внесення відповідних відомостей до ЄРДР загалом про 31 прокурора разом зі Стрижевською:

«Стрижевська не уповноважена відповідати за всіх прокурорів у цьому провадженні, просимо викликати в суд Земскова — прокурора, котрий погоджував Бубенчику попередню підозру».

Стрижевська заявила у відповідь:

«Я так розумію, що ставиться під сумнів повноваження старшого групи прокурорів, але згідно з рішенням генпрокурора я уповановажена представляти ГПУ в цьому провадженні. За позицію всіх прокурорів відповідає старший прокурор, тобто я, вважаю необгрунтованим таке клопотання».

Раніше Генеральна прокуратура подала нове клопотання до суду про обрання запобіжного заходу активісту Євромайдану Івану Бубенчику, підозрюваному у вбивстві двох силовиків та замаху на одного під час подій Революції Гідності 2014 року.

3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. Прокуратура вручила  Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані.

4 квітня у справу Бубенчика втрутився генеральний прокурор Юрій Луценко, він вирішив змінити групу прокурорів у справі.

У департаменті ГПУ Громадському повідомили, що оскаржать рішення Луценка про зміну прокурорів у справі Бубенчика, оскільки це є втручанням у роботу слідчих.

Водночас Луценко є свідком у справах Майдану, тому можливість ухвалення ним процесуальних рішень у кримінальних провадженнях про злочини під час Революції Гідності «під питанням».

5 квітня суд відкликав підозру Бубенчику про вчинення злочину, зокрема, за статтею ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство).

Згодом Івану Бубенчику, якому раніше оголосили підозру у вбивстві правоохоронців під час подій Євромайдану, змінили підозру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хто такий Іван Бубенчик та чому його затримали

Поділитись: