Обвинувачення просить відкликати клопотання про тримання під вартою учасника Майдану Івана Бубенчика. Раніше йому вручили підозру про вбивство правоохоронців під час подій Революції Гідності.

Обвинувачення просить відкликати клопотання про тримання під вартою учасника Майдану Івана Бубенчика. Раніше йому вручили підозру про вбивство правоохоронців під час подій Революції Гідності.

Про це під час судового засідання з обрання запобіжного заходу в Печерському суді заявила заступниця генпрокурора Алла Стрижевська, передає кореспондент Громадського.

«На даний час вважаю, що ті аргументи, які були в попередній підозрі, не є переконливими. Якщо вони не є вирішальним для мене, як для старшого прокурора, то скажіть мені, будь ласка, як ми з цим можемо йти в суд», — сказала вона.

Вона також запросила Бубенчика та його захисників 5 квітня на 17:00 годину до головного слідчого управління для вручення нової підозри. Відтак, тепер Бубенчик має з’явитися на 17:00 в прокуратуру.

Адвокат Бубенчика зазначив, що не бачив нової підозри.

«Я ще нової підозри не бачив, але на мою думку, там будуть інкримінувати лише незаконне зберігання зброї. Навряд чи там будуть статті про убивство», — сказав захисник.

У суді присутні депутати Володимир Парасюк, Семен Семенченко й Юрій Тимошенко.

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко вирішив змінити групу прокурорів у справі Бубенчика. Її очолить заступниця Луценка Анжела Стрижевська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хто такий Іван Бубенчик та чому його затримали

3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. Прокуратура вручила Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані.

Печерський суд Києва намагався обрати запобіжний захід Бубенчику, прокурори клопотали у якості запобіжного заходу для нього — цілодобове тримання під вартою. Однак захист  Бубенчика заявив відвід головуючому судді, він переніс засідання.  Вранці 4 квітня адвокатам відмовили у відводі судді

Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. У фільмі «Злам» — першому з циклу розслідувань Громадського «Слідами революції», — він заявив, що 20 лютого 2014 року перебував на Майдані у Києві поблизу Консерваторії та стріляв у силовиківУ такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі.

Після виходу фільму Генеральна прокуратура допитала Бубенчика у якості свідка, а також провела обшук у його помешканні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile