Справа Гандзюк: підозрюваний Мангер у реанімації, на думку активістів, пробує сховатись від суду
Підозрюваний у замовленні нападу на активістку Катерину Гандзюк Владислав Мангер опинився у лікарні. На думку активістів, так він намагається уникнути примусового приводу до суду.
Про це заявили активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?»
За їхніми даними, біля Херсонського обласного кардіологічного диспансеру помітили його автомобіль.
«Це саме той медзаклад, де головлікар Олег Мазуряк збирається ховати Мангера від обов’язкового приводу на судове засідання про зміну запобіжного заходу», — йдеться у повідомленні.
Водночас колишній український боксер Володимир Вірчіс заявив, що Мангер перебуває у реанімації.
«Наразі Владислав Мангер перебуває у відділенні реанімації, з якого його хочуть примусово взяти під варту співробітники силових структур», — наголосив він.
12 червня Печерський суд Києва задовольнив клопотання прокуратури про примусовий привід Мангера для обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Нагадаємо, 11 червня прокуратура відновила досудове розслідування у справі вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк щодо Владислава Мангера і Олексія Левіна.
За інформацією прокурора у справі Андрія Синюка, це зумовлено тим, що декілька свідків у справі заявили про тиск Мангера на них уже на стадії ознайомлення з матеріалами справи. Тому прокуратура клопотатиме суд взяти Мангера під варту без можливості внесення застави 15 червня.
27 квітня в Офісі генерального прокурора України заявили про завершення досудового слідства у провадженні щодо підозрюваних організатора та замовника нападу на радницю міського голови Херсона Катерини Гандзюк — Олексія Левіна (Москаленка) та Владислава Мангера. Тоді проти цього рішення виступили активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?».
Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області. Скільки коштів за організацію злочину він отримав, у підозрі наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Гандзюк.
Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а той знайшов виконавців. Домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину.
Правоохоронці вважають, що Левін дав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.
Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.
Вирок у справі вже отримало п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.
- Поділитися: