Суд відмовив захисникам голови облради Херсонщини Владислава Мангера, підозрюваного в замовленні вбивства Катерини Гандзюк, у відводі прокурора Дмитра Бояна, а також відклав розгляд справи про продовження терміну відсторонення від посади глави ОДА.

Так, наступне засідання з цього питання призначено на понеділок, 8 квітня, на 15:30, повідомляє Insider.

Своєю чергою, прокурор Боян зазначив, що Мангер з понеділка фактично може приступати до обов'язків.

На початку слухання адвокат підозрюваного Андрій Левковець просив дати йому час ознайомитися із матеріалами справи, подавши клопотання про відкладення розгляду, однак суд відмовив. Після цього він одразу заявив відвід прокурору, який суд також не задовольнив.

Водночас, під час засідання адвокат Андрій Мурашкін продемонстрував довідку з лікарні, де наразі перебуває Мангер, і просив відкласти засідання.

Перед початком засідання він стверджував, що у підозрюваного в організації вбивства Катерини Гандзюк стався гіпертонічний криз. 

Так, за словами захисників, одразу після того, як Мангеру вдягли браслет, «у нього прихопило серце».

Втім, прокурор зазначив, що довідка не є оригіналом і встановити її дійсність неможливо. Адвокати, за його словами, надали копію без мокрої печатки.

Другий адвокат запевняв суд, що хворобу Мангера спричинили активісти, які, на його думку, незаконно звинувачують підзахисного.

Крім того, третій адвокат Олександр Шадрін заявив, що також випромінювання електронного браслета могло вплинути на здоров'я Мангера.

У своєму першому інтерв‘ю в прямому ефірі після винесення підозри Мангер зазначив, що отримав прізвища інших фігурантів справи від поліції.

Нагадаємо:

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: