Верховний суд України повернув до Апеляційного суду справу щодо ймовірних організатора та замовника нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Олексія Левіна та Владислава Мангера для визначення підсудності. Суд відмовився передати справу до суду Херсона, як просили адвокати Мангера.

Про це hromadske повідомила адвокатка потерпілого Віктора Гандзюка Євгенія Закревська. 

«В клопотанні захисту Мангера про передачу справи в Херсонський суд — відмовили, в поданні Апеляційного суду щодо передачі справи в Херсон — відмовили. Тобто, обвинувальний акт повертається в апеляцію для визначення суду в межах Києва», — сказала Закревська.

Водночас адвокат Мангера Дмитро Ільченко зазначив, що захист просив передати справу до Херсона, нібито за місцем скоєння злочину.

«Одночасно прокурор подав клопотання про передачу справи "в будь-який суд Києва?", тому що "більшість свідків живе в Києві". На питання — "Що це за свідки які живуть в Києві?" — відповісти не зміг. За матеріалами справи 86 свідків живуть в Херсоні та Херсонській області, лише 9 живуть не в Херсонській області. Верховний Суд послухав, послухав, послухав і відмовив усім. Результат — справа Мангера "зависла" між судами. Його не можна повернути до Печерського суду. Поки що вона направляється до Київського апеляційного суду, який буде ламати голову над тим, що ж робити далі?», — написав адвокат.

Раніше прокурор у справі Андрій Сенюк повідомляв, що справу слухатиме Печерський суд, оскільки місце скоєння злочину, а в цьому випадку місце розмови Левіна та Мангера, — невідоме. Втім, у Печерському суді не змогли знайти склад суду, нібито через завантаженість. 31 липня Апеляційний суд направив подання до Верховного суду щодо передачі справи до суду Херсона. Наразі вирішуватиметься питання щодо слухання справи в іншому суді Києва, окрім Печерського. 

Нагадаємо, справу щодо ймовірних організатора та замовника нападу на Херсонську активістку Катерину Гандзюк передали до суду наприкінці липня.

31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Замовником нападу на Гандзюк слідство вважає главу Херсонської облради Владислава Мангера. Напередодні його затримали для примусового приводу до суду. Організатором злочину слідство вважає Олексія Левіна (Москаленка), який втік у Болгарію, але його там піймали та екстрадували до України.

Окрім цього, п'ятьох фігурантів нападу засудили від трьох до шести років.

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що за його каденцію мають посадити замовників нападу на Катерину Гандзюк.

Поділитись: