Підозрюваний Олексій Левін (Москаленко) в Печерському суді Києва, 26 червня 2020
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Печерський суд Києва до 24 серпня залишив під вартою підозрюваного в організації нападу на Катерину Гандзюк Олексія Левіна (Москаленка).

Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.

Також суд зобов'язав прокурора організувати проведення медичної перевірки та перевірити законність перебування Левіна в ІТТ СБУ.

Прокурор Андрій Синюк просив залишити Олексія Левіна під вартою, наголошуючи на ризиках втечі підозрюваного, тиску на свідків, знищення речових доказів, переховування. За інформацією прокурора, Левін разом з Мангером тисли на іншого обвинуваченого у справі — Ігоря Павловського. Прокурор заявляє, що останньому надходили дзвінки влітку минулого року на кшталт: «Якщо даси покази проти Миколаєвича та Льохи — знайдемо тебе і твою доньку, хоч у Німеччині».

Також слідством встановлено, що після виїзду з України Левін фінансував дружину нині засудженого за організацію нападу Сергія Торбіна, щоб той мовчав. 

Сам Левін заявив, що на нього тиснув ексзаступник генпрокурора Віктор Трепак і вимагав надати свідчення або проти Владислава Мангера або проти Ігоря Павловського, нібито погрожував тиском на сім’ю. Натомість Левін запевнив, що йому достеменно відомо — останній не має відношення до справи, а щодо Владислава Мангера — стверджувати не може, але точно може сказати, що той не давав йому гроші на злочин.

Левін просив перевести його до Лук’янівського СІЗО. За його словами, він просив про це від початку і був готовий свідчити, співпрацювати зі слідством. Також Левін сказав, що не має відношення до цього злочину і буде доводити це у суді, а до Болгарії виїхав до оголошення підозри на лікування, втім, дізнавшись з новин що відбувається зі справою і що його звинувачують — вирішив поки не повертатися. 

«Я просто прошу, щоб ви припинили порушувати мої права. знущатися наді мною. Я готовий далі захищатися, я буду захищатися, тому що я не маю відношення до цієї справи. Просто переведіть мене до СІЗО. Дайте мені можливість зі своїми захисниками далі поспілкуватися. Вони ж ще ні разу не чули від мене версії як все насправді відбулось», — сказав Левін. Також він наголосив на тому, що готовий був пройти поліграф з двох питань — кислота і замовник.

Адвокати підозрюваного Сергій Козакевич та Максим Стригун просили не обирати жодного запобіжного заходу Левіну або призначити заставу. Також вони наголошували на порушеннях його прав під час утримання в ізоляторі тимчасового тримання СБУ.

Захист наголосив на тому, що Левін не змінював зовнішність, а просто відростив вуса. На думку адвокатів, інформація прокурора про нібито тиск на Павловського не доведена, оскільки прокурор не витребував трафіки телефонних розмов за той період.

Також, за інформацією адвокатів Левіну не надають медичну допомогу і загалом, на їхню думку, підозра є незаконною, а ризики недоведеними. Також сторона захисту наголосила на тому, що їх фактично позбавляють права на апеляцію, оскільки засідання призначають за декілька днів до наступного продовження терміну або вже після. Також від Левіна направлене звернення до посольства Болгарії про те, що Україна не виконує взяті на себе зобов’язання з приводу умов утримання. Йдеться про те, що перед екстрадицією Левіну надавалися гарантії того, що його права порушуватися не будуть.

11 червня прокуратура відновила досудове слідство у справі Олексія Левіна(Москаленка) та Владислава Мангера. 19 червня останнього взяли під варту і за кілька днів прокуратура оголосила про завершення слідства.

Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області. Скільки коштів за організацію злочину він отримав — наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Гандзюк.

Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а той знайшов виконавців. Домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину.

Правоохоронці вважають, що Левін дав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.

Обидва підозрюваних не визнають своєї провини. Владислав Мангер звинувачує у вбивстві Катерини Гандзюк генерала СБУ Данила Доценка.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.

Вирок у справі вже отримали п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину, також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.

Поділитись: