Суддя Йоланде Вейннобел, відповідальна за роботу зі ЗМІ, судовий комплекс Схіпхол неподалік Амстердама, Нідерланди, 9 березня 2020 року
Фото:

Олександра Чернова/hromadske

Захист обвинувачених у справі МН17 виступатиме у суді з 8 червня. До цього адвокати мають встигнути ознайомитися з матеріалами справи.

Про це у коментарі hromadske розповіла суддя Йоланде Вейннобел, відповідальна за роботу зі ЗМІ у справі МН17 після завершення першого дня слухань у судовому комплексі Схіпхол неподалік Амстердама.

«Вже погоджено, що 8 червня говоритиме захист. Та наразі ми знаємо, що вони досі не ознайомилися з усіма матеріалами справи, бо не було часу — якраз тепер цього часу буде достатньо. Але також ймовірно у них будуть якісь зауваження до розслідування», — розповіла Вейннобел.

У судовому процесі формально бере участь лише один з чотирьох обвинувачених — Олег Пулатов. Двоє його адвокатів були присутні у перший день слухань в залі суду.

Також на запитання, чи відкриє прокуратура Нідерландів нове кримінальне провадження у разі появи нових підозрюваних у справі, Йоланде Вейннобел зауважила: це буде зрозуміло вже під час подальшого розгляду справи. Засідання, які стартували 9 березня у Схіпхолі, поки що попередні.

«Поки що ми говоримо лише про чотирьох обвинувачених у, по-перше, вбивстві 298 людей, і, по-друге, спричиненні падіння літака. Офіс прокурора заявив, що продовжуватиме розслідування, але невідомо, чи будуть ще нові обвинувачені. Так само поки не ясно, чи буде та сама справа, чи буде відкрита окрема», — пояснила суддя.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Нагадаємо, 9 березня у Нідерландах розпочалися перші слухання у справі про збиття літака Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом.

Обвинувачені у цій справі — троє росіян та один українець, яких Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:

  • Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони «ДНР»;
  • Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
  • Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
  • Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.

Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. І нинішнє судове засідання стосується саме цих чотирьох обвинувачених.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Поділитись: