Підозрюваний Андрій Кунавін у залі Шевченківського суду Києва, 1 вересня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Шевченківський райсуд Києва на два місяці продовжив арешт одному з ймовірних свідків у справі збиття малайзійського літака рейсу МН-17 Андрію Кунавіну, якого підозрюють у створенні так званої «ДНР».

Про це повідомляє наша кореспондентка із зали суду. 

За даними слідства, підозрюваний з червня 2014-го координував створення у складі «ДНР» розвідувально-диверсійного органу — так званого Головного управління військової розвідки, зокрема артилерійського батальйону «Кальміус».

«Розвідувальне управління займалося безпосередньо постачанням зброї до окупованих територій Донецької та Луганської областей, в тому числі й «БУК», яким було збито боїнг рейсу МН-17», — пояснив нам ймовірну роль Кунавіна у справі боїнга прокурор Олександр Банник.

Втім, за його словами, підозрюваний наразі відмовляється від надання будь-яких свідчень, тому статусу не має.

Також у перехоплених Службою безпеки розмовах нібито Кунавін розмовляє з Сергієм Дубінським на позивний «Хмурий» та Леонідом Харченком — позивний «Крот». У 2014 році вони перебували під командуванням «військової розвідки ДНР», а наразі є обвинуваченими у справі щодо збиття літака рейсу MH-17.

Що хотіли учасники судового процесу?

Прокурор Олександр Банник просив продовжити Кунавіну арешт на два місяці, наголошуючи на ризиках втечі, переховування, тиску на слідство, свідків та знищення або спотворення речових доказів. 

Адвокат Олександр Корнага просив обрати більш м’який запобіжний захід підозрюваному, наголошуючи на абсурдності звинувачень.

«Попри таку гучну назву — «Справа про боїнг», в підозрі не йдеться про це. А говорити про те, що така молода особа могла організувати розвідку, в той час, коли в Росії є маса спеціалістів, кадрових офіцерів, а Кунавін навіть ніде не служив, не працював у відповідній структурі. Ну, це просто неможливо», — зауважив адвокат Олександр Корнага. 

Сам підозрюваний заперечує звинувачення та додає, що у 2014 перебував у в’язниці в Миколаївській області за економічний злочин.

«Головне розвідувальне управління «ДНР» було сформоване у травні 2014 року. У цей час я відбував покарання за економічний злочин у Миколаївській області. Фізично я не міг його створити. Якщо зіставити мої телефонні розмови, які слідство наводить у справі, то теж зрозуміло, що ні до якого штатного розкладу, ні до якої координації я ніколи не мав відношення», — зазначив Кунавін, додавши, що свого часу співпрацював з СБУ. 

А суд що?

Суд продовжив на два місяці арешт Андрію Кунавіну. Наразі він утримується в ІТТ СБУ. Раніше суд продовжив досудове розслідування у даній справі до січня 2021 року. 

У разі доведення вини Кунавіну загрожує до 15 років позбавлення волі. 

Детальніше про ймовірну роль Андрія Кунавіна в справі МН-17 та його позицію читайте невдовзі на нашому сайті.

Що це за історія?

17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу Амстердам — Куала-Лумпур збили на Донбасі. Усі 298 пасажирів та членів екіпажу загинули. Менш ніж за місяць після цього сформували Об`єднану слідчу групу (JIT) — і представники органів кримінального розшуку Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України розпочали розслідування. Наразі в Нідерландах триває судовий процес. Росія свою причетність до злочину заперечує

Поділитись: