Адвокат Джонатан Гімблет, який надає Україні підтримку на слуханнях у Міжнародному трибуналі ООН з морського права, заперечив провокативну поведінку українських кораблів у Керченській протоці, про що заявила Росія.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на власного кореспондента.

Він заперечив, що судна «Нікополь» та «Бердянськ» були у стані бойової готовності та загрожували російським силам.

«Припущення, що ці два маленькі та легкоозброєні катери могли створювати загрозу… не викликають довіри», — сказав Гімблет.

Він також відкинув звинувачення, що українські судна «таємно вдерлися» до територіальних вод Росії. Та вказав, що українські судна вже проходили Керченську протоку без інцидентів. Наприклад, за два місяці за нападу 25 листопада українські судна йшли з Одеси до Бердянська.

Ще однією річчю, яку заперечив адвокат є те, що на борту одного із суден, «Нікополя», знайшли документи, що підтверджували наказ про таємний прохід Керченською протокою.

Зазначимо, 10 травня у Міжнародному трибуналі ООН з морського права почалися слухання у справі нападу російських морських прикордонників на українські кораблі в Керченській протоці 25 листопада 2018 року. Україна розраховує на позитивне рішення.

МЗС України хоче через міжнародний трибунал зобов'язати Росію звільнити усіх 24 українських моряків. Водночас Росія стверджує, що скарга України «не має сенсу».

17 квітня Лефортівський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблібіля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: